Fikret Orman kimdir?

fikret-orman Fikret Orman
Doğum:1967-11-04 (55 yaşında)
Nereli:Artvin
Burç:Akrep
Meslek:İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
fikret-orman
Fikret Orman
Doğum :1967-11-04 (55 yaşında)
Nereli :Artvin

Burç :

Akrep
Meslek :İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
fikret-orman
1967 senesinde iş adamı bir babanın 3. çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Fikret Orman, Levent İlkokulu ve Özel Işık Lisesi'ndeki eğitimlerinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Gençlik yıllarında Beşiktaş kulübünde lisanslı olarak basketbol oynadı. Eski Beşiktaş as başkanı olan babası Abdülkadir Orman'ı 2013 senesinde kaybetti. Kendisinden büyük iki kız 2 kardeşi vardır.

Üniversite eğitimini tamamlayınca iş hayatına atılan Fikret Orman, babasınından ayrı olarak inşaat ve turizm işleriyle ilgilendi. 2013 senesinde babasını kaybedince otomotiv yan sanayi alanında faaliyet yürüten şirketin bütün sorumluluğunu üzerine aldı.

Çocukluktan beri Beşiktaş sevgisiyle büyüyen Fikret Orman, 2000 senesinde Beşiktaş kulübü başkanı olan Serdar Bilgili'nin yönetim kurulu listesinde yer aldı. 2004 senesinde Serdar Bilgili'nin başkanlıktan istifa etmesi sonrası başkanlık adaylığını açıkladı. Aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan Yıldırım Demirören ile girdiği başkanlık yarışını 162 oy farkla kaybetti. Bu sonuçların ardından Beşiktaş başkanlığını bir daha düşünmediğini söyleyen Fikret Orman, kulübün yaşadığı sıkıntıları göz ardı edemedi ve bu fikrini değiştirerek 2012 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde tekrar aday oldu. Yapılan seçimlerde büyük bir üstünlük sağlayarak Beşiktaş'ın 33. Başkanı seçildi. 2013 ve 2016 yıllarında yapılan seçimlerde de başkanlık koltuğuna oturan Fikret Orman, bu dönemde Beşiktaş'ı maddi olarak düzlüğe çıkararak kulübe yeni şampiyonluklar kazandırdı.

2019 yılında kulübün ekonomik olarak sıkıntı yaşaması ve alınan kötü saha sonuçları sonrası Beşiktaş Kulübü Başkanlığı'ndan istifa etti. Yapılan seçimler sonrası yerine döneminin 2. başkanı Ahmet Nur Çebi seçildi.

Fikret Orman Nereli?


2 çocuk babası İngilizce bilen Fikret Orman baba tarafından aslen Artvin Hopalı'dır.
fikret-orman
Fikret Orman
Doğum: 1967-11-04 (55 yaşında)
Nereli: Artvin
Burç: Akrep
Meslek: İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status