Fuat Oktay kimdir?

fuat-oktay Fuat Oktay
Doğum:1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli:Yozgat
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
fuat-oktay
Fuat Oktay
Doğum :1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli :Yozgat

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
fuat-oktay
1964 senesinde Yozgat'ta dünyaya gelen Fuat Oktay, üniversite eğitimini 1985 tarihinde Çukurova Üniversitesi, İşletme Bölümü'nde tamamladı. Mezuniyeti sonrası aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra doktorasını yapmak üzere Amerika'ya gitti. 1990 tarihinde Amerika'da Wayne State Üniversitesi'nde "İşletme ve İmalat Mühendisliği" üzerine yüksek lisans, "Endüstri Mühendisliği" üzerine ise doktorasını yaptı, aynı zamanda otomotiv ve bilişim alanında uzmanlaştı. Ford, GM ve Chrysler gibi otomotiv firmalarında ürün geliştirme ve yalın üretim projelerini yürüttü.

Türkiye'ye döndükten sonra Beykent Üniversitesi'nde dekan yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Bunun yanı sıra birçok özel ve kamu kurumuna danışmanlık hizmeti vermiş ve bu kurumların bazılarında genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Daha sonra 2008 senesinde Türk Hava Yolları'nda Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2012 senesinde ise Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2016 yılında Resmi Gazetede yayımlanan kararla Başbakanlık Müsteşarlığına atandı.

Türk Telekom'da yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini de yürüten Faut Oktay'ın, 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimler sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kabinede "Cumhurbaşkanı Yardımcısı" olarak yer aldığı duyuruldu.

Fuat Oktay Nereli?


Amerika'daki eğitiminin de katkısıyla çok iyi derecede İngilizce konuşabilen 3 çocuk babası Fuat Oktay aslen Yozgat Çekerekli'dir.
fuat-oktay
Fuat Oktay
Doğum: 1964-01-01 (59 yaşında)
Nereli: Yozgat
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status