Furkan Kızılay kimdir?

furkan-kizilay Furkan Kızılay
Doğum:1990-11-30 (31 yaşında)
Nereli:Mardin
Burç:Yay
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
furkan-kizilay
Furkan Kızılay
Doğum :1990-11-30 (31 yaşında)
Nereli :Mardin

Burç :

Yay
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
furkan-kizilay
1990 senesinde fitness öğretmeni bir babanın ilk çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Furkan Kızılay, oyunculuk sektörüne ilk adımını, 6 yaşındayken çocuk manken olarak bir derginin kapağına poz vermesiyle attı. 1 sene sonra ise Eti ve Panda Stix markalarının reklamlarında boy gösterdi. İlk kez kamera karşısına oyuncu olarak ise 1999 senesinde yayımlanan "5 maymun Çetesi" isimli dizide canlandırdığı, "Furkan" karakteriyle geçti. Kadir Has Üniversitesi'nin Uluslararası Teknoloji bölümünden mezun oldu. "Batur" bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

9 yaşındayken "5 maymun Çetesi" dizisiyle ilk kez oyunculuk deneyimini yaşayan Furkan Kızılay, sonraki senelerde sırasıyla, "Hayal Köy", "Kıvılcım" ve "Ayrılsak da Beraberiz" isimli dizilerde rol aldı. 12 yaşındayken ise dönemin en çok izlenen dizisi "Çocuklar Duymasın"nda yer alarak herkes tarafından tanınan kişi haline geldi. Burada canlandırdığı "Havuç Emre" karakteriyle Türk halkının hafızasına kazındı. Ayrıca Turkcell ve Ufo gibi markaların reklamlarında oynadı. 2009 yılında şarkıcılığa da adım atarak "Aşksın Sen" isimli albümünü çıkardı. 2017 senesinde Survivor yarışmasına katıldı. Bu yarışma bitiminde "Aslan Ailem" isimli dizide rol alarak oyunculuk kariyerini sürdürdü.

Bir röportajında, kendisini televizyondan izlerken utandığını, müzik yapmaktan keyif aldığını ve boş zamanlarını müziğe ayırdığını söylemiştir. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinden ekonomik sebepler nedeniyle ayrıldığının iddia edilmesi üzerine yaptığı "Başka rolleri de oynayabileceğimi göstermek için diziden ayrıldım" şeklindeki açıklamasıyla gündeme geldi. Ayrıca sosyal medya üzerinden Fransızca öğretmenliği yapan sevgilisi "Beste Güldalı" ile fotoğraf paylaşmasıyla dikkatleri çekti.

Furkan Kızılay nereli?


Fanatik Fenerbahçe taraftarı, 1.70 cm boyundaki başarılı müzisyen ve oyuncu Furkan Kızılay aslen Mardinli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Survivor 2017 - 2017
Çocuklar Ne Olacak Emre (Havuç) 2004
Çocuklar Duymasın Emre (Havuç) 2002
Hayalköy - 2001
Kıvılcım - 1999
Reyting Hamdi Furkan 1998
furkan-kizilay
Furkan Kızılay
Doğum: 1990-11-30 (31 yaşında)
Nereli: Mardin
Burç: Yay
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Survivor 2017
- 2017
Çocuklar Ne Olacak
Emre (Havuç) 2004
Çocuklar Duymasın
Emre (Havuç) 2002
Hayalköy
- 2001
Kıvılcım
- 1999
Reyting Hamdi
Furkan 1998
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status