Gülse Birsel kimdir?

gulse-birsel Gülse Birsel
Doğum:1971-03-11 (51 yaşında)
Nereli:Uşak
Burç:Balık
Meslek:Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
gulse-birsel
Gülse Birsel
Doğum :1971-03-11 (51 yaşında)
Nereli :Uşak

Burç :

Balık
Meslek :Yazar
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
gulse-birsel
1971 yılında avukat bir babanın 3. çocuğu olarak İzmir'de dünyaya gelen Gülse Birsel, ortaokul ve liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun oldu. Ardından ABD'nin Newyork şehrinde bulunan Columbia Üniversitesi'nde sinema alanında yüksek lisans eğitimi gördü. Kendisinden 15 yaş büyük "Bozkut Şener" isminde ağabeyi ve 13 yaş büyük "Dilek Yücelin" adında bir ablası vardır. Lazer ve katarakt cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunan göz doktoru ağabeyi "Bozkurt Şener" aynı zamanda Galatasaray Lisesi voleybol takımının kaptanlığını da yapmış eski milli voleybolcudur. 2014 senesinde annesi "Semiha Şener"i kaybetti.

Gülse Birsel üniversite 2. sınıftayken öğleden sonraki vakitlerinin boş geçmesi sebebiyle iş aramaya karar verdi. Bir arkadaşının vasıtasıyla stajyer olarak Aktüel Dergisinde çalışmaya başladı. Üniversite mezuniyetinden sonra buradaki işinden ayrılarak ABD'ye gitti. Burada sinema alanında yüksek lisans eğitimi gördü. ABD'den döndüğünde televizyon ve sinema alanında kariyer yapmaya karar verdi. 3 ay boyunca Atv Haber'de muhabirlik ve editörlük yaptı. Esquire dergisinden gelen teklifi kabul etmesi sonrası 1 yıl bu derginde, sonrasında ise 6 sene Harpers Bazaar dergisinde yayın yönetmenliği görevinde bulundu.

2002-2004 yılları arasında Atv'de yayımlanan G.A.G isimli mizahi programın sunuculuğunu ve metin yazarlığını üstlenmesiyle adından bahsettirmeye başlayan Gülse Birsel, kariyerindeki en büyük çıkışı ise 2004 senesinde senarist olarak başladığı "Avrupa Yakası" dizisiyle yakaladı. Bu dizide aynı zamanda "Aslı" karakterini canlandırdı. 2004-2009 yılları arasında tam 5 sene boyunca yayında kalan ve reytinglerde önemli bir başarı elde eden diziyle herkes tarafından tanınan kişi haline geldi.

2012-2014 yılları arasında Kanal'de ekranlarından yayımlanan "Yalan Dünya" dizisinde senaristlik ve oyunculuk yaptı. 2013 yılında Hürriyet Gazetesinde köşe yazıları kaleme almaya başladı. 2017'de Engin Günaydın ve Şehvet Çoruh gibi isimlerin yer aldığı ve kendisinin de Mihriban karakterini canlandırığı "Aile Arasında" isimli sinema filminin senaristliği üstlendi. 2018'de ise Star Tv ve sonrasında TV8 ekranlarından yayımlanan komedi konulu "Jet Sosyete" dizisinde yine senaristlik ve oyunculuk yaptı.

2003 yılında "Ben Ciddiyim" adlı ilk kitabını yayınlayan Gülse Birsel sonraki senelerde "Yolculuk Nereye Hemşerim", "Velev ki Ciddiyim", "Yazlık" ve "Memleketi Ben Kurtaracağım" isimli kitaplarını okuyuculara sundu. Ayrıca Turkcell, Türk Telekom ve Garanti Bankası gibi markaların reklamlarına katkı sağladı.

Evliliği


1999'da Ayşe Arman'ın aracılığıyla tanıştığı İzmirli eşi Gazeteci Murat Birsel ile dünya evine girdi. 2007'de yaptığı bir açıklamada, anneliği uygun biri olmadığı için çocuk sahibi olmayı düşünmediğini söylemiştir.

Gülse Birsel Nereli?


Yazar, oyuncu, senarist ve yapımcı Gürse Birsel baba tarafından aslen Uşaklı'dır. Hürriyet Gazetesinde yayımlanan bir köşe yazısında, lakabı "Mücahit Asım" olan dedesi Asım Bey'in İstiklal Savaşı'nda dört madalya aldığını, ünlü "Biz Cumhuriyeti Böyle Kurduk" pankartlı fotoğrafın babasının memleketi Uşak'da çekildiğini ve fotoğrafta siyah ceketli, kravatlı kişinin babasının kuzeni olduğunu açıklamıştır.

Bunun yanı sıra katıldığı bir gala gecesinde yaptığı açıklamada, herkesin kendisini İzmirli sandığını fakat İstanbullu olduğunu ama kütüğünün İzmir Konak'ta bulunduğunu, bunun için İzmirli de sayılabileceğini söylemiştir. Biz nereli.org olarak babasının memleketini baz aldığımız için sitemizde Gülse Birsel'in Uşaklı olduğunu belirttik. Taktir tabi ki okuyucuların.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Jet Sosyete Gizem Özpamuk 2018
Yalan Dünya Deniz 2012
Ah Kalbim Konuk Oyuncu 2009
Avrupa Yakası Aslı 2004 - 2009
Eyvah Eski Kocam Nilüfer 2003
gulse-birsel
Gülse Birsel
Doğum: 1971-03-11 (51 yaşında)
Nereli: Uşak
Burç: Balık
Meslek: Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Jet Sosyete
Gizem Özpamuk 2018
Yalan Dünya
Deniz 2012
Ah Kalbim
Konuk Oyuncu 2009
Avrupa Yakası
Aslı 2004 - 2009
Eyvah Eski Kocam
Nilüfer 2003
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Gülpembe  2020-05-11
Enazından birçok karaktersiz erkekten daha düzgün biri söylediklerinin arkasında durabiliyor


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status