Güntekin Onay kimdir?

guntekin-onay Güntekin Onay
Doğum:1971-10-12 (48 yaşında)
Nereli:Çankırı
Burç:Terazi
Meslek:Spor Yorumcusu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
guntekin-onay
Güntekin Onay
Doğum :1971-10-12 (48 yaşında)
Nereli :Çankırı

Burç :

Terazi
Meslek :Spor Yorumcusu
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
guntekin-onay
1971 senesinde futbol antrenörü bir babanın çocuğu olarak Adana'da dünyaya gelen Güntekin Onay, lise eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Turizm bölümünden mezun oldu. 2008'de babası Gündüz Tekin Onay'ı, 2015'de ise annesi Zeynep Onay'ı kaybetti.

Üniversite mezuniyeti sonrası 1996 senesinde futbolun içinde olan babasının kendisini Şansal Büyükağa'ya önermesiyle Kanal 6'da dış haberler sorumlusu olarak profesyonel çalışma hayatına başladı. Ardından aynı kurumda futbol spikerliğini yaptı ve spor haberlerini sundu. Uzun yıllar Şansal Büyükağa ile birlikte çalıştı. Stadyum, Televole ve Telegol gibi iz bırakan programların sunuculuğunu yaptı. Kariyerindeki önemli yükselişlerden birini ise NTV'ye transfer olması sonrası yaşadı. NTV'de, "%100 Futbol" isimli programda Rıdvan Dilmen ile birlikte hafta sonu oynanan maçları yorumladı. 2017 senesinde ise Süper lig maçlarını yayınlama hakkı bulunan beIN Sports'a geçti.

Eşi Serra Okumuş, bir dönem NTV kanalında yayımlanan Formula 1 yarışlarının yorumculuğunu yaptı. Mehmet Demirkol'un eski eşidir.

Güntekin Onay Nereli?


Meslek hayatında kameramanlık, montaj, muhabirlik gibi görevlerde de bulunan başarılı spor yorumcusu Güntekin Onay, baba tarafından aslen Çankırılı'dır.
guntekin-onay
Güntekin Onay
Doğum: 1971-10-12 (48 yaşında)
Nereli: Çankırı
Burç: Terazi
Meslek: Spor Yorumcusu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status