Hakan Akkaya kimdir?

hakan-akkaya Hakan Akkaya
Doğum:1981-08-15 (40 yaşında)
Nereli:Ordu
Burç:Aslan
Meslek:Modacı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
hakan-akkaya
Hakan Akkaya
Doğum :1981-08-15 (40 yaşında)
Nereli :Ordu

Burç :

Aslan
Meslek :Modacı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
hakan-akkaya
1981 senesinde turizm ve inşaat şirketi işleten maddi durumu iyi bir babanın çocuğu olarak Ordu'da dünyaya gelen Hakan Akkaya, liseye kadar olan eğitimini Ordu'da tamamladı. 21 yaşındayken babası Cumhur Akkaya'yı kaybetti. Ankara Bilkent Üniversitesi Peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım bölümünü kazanması sonrası Ankara'ya yerleşti. Üniversitenin 2. sınıfında modacı olmak istediği için okulunu yarıda bıraktı. 19 yaşındayken İstanbul'a yerleşti ve İstasyon Sanat Merkezi moda tasarımı bölümünde eğitim görmeye başladı. Hazal Akkaya Özkan isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır.

İstanbul'da aldığı moda eğitimi sonrası giyim koleksiyonları hazırlamaya başlayan Hakan Akkaya iş hayatına Batik Örme isimli şirket ile adım attı. Daha sonraki yıllarda Boyner, Sarar ve Fabrika gibi büyük markalar için kıyafet tasarladı. 2005 senesinde dünyaca ünlü markaların mağazalarının bulunduğu İstanbul Nişantaşı'nda "Hang by Hakan Akkaya" isimli şirketini kurdu. Bunun yanı sıra Türkiye'nin en önemli defilelerine kıyafet hazırlayıp bir çok ünlü ismin stil danışmanlığını yaptı. Ayrıca çeşitli televizyon kanallarında yayımlanan "Bugün Ne Giysem" ve "İşte Benim Stilim" gibi moda programlarında jüri üyeliği görevinde bulundu.

Bir röportajında, 15 yılda 10 psikolog ile çalıştığını, sıkıldığı için psikologlarını devamlı değiştirdiğini, ilişkilerin zamanla bittiği için taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olmak istediğini, ilkokul yıllarında izlediği "Cesur ve Güzel" isimli diziyle modaya merakının başladığını ve babasının modacı olmasını hiç istemediğini söylemiştir.

Hakan Akkaya Nereli?


Türkiye'nin ünlü kişilerine yaptığı stil danışmanlığının yanı sıra televizyonda moda üzerine yapılan yarışmaların aranan jüri üyesi olan Hakan Akkaya, baba tarafından aslen Ordulu'dur.
hakan-akkaya
Hakan Akkaya
Doğum: 1981-08-15 (40 yaşında)
Nereli: Ordu
Burç: Aslan
Meslek: Modacı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status