Hakan Fidan kimdir?

hakan-fidan Hakan Fidan
Doğum:1968-01-01 (51 yaşında)
Nereli:Van
Burç:Oğlak
Meslek:Bürokrat
hakan-fidan
Hakan Fidan
Doğum :1968-01-01 (51 yaşında)
Nereli :Van

Burç :

Oğlak
Meslek :Bürokrat
hakan-fidan
1968 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Hakan Fidan, 18 yaşından 33 yaşına kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubay olarak görev yaptı. 2001 senesinde kendi isteği ile askerlikten istifa ettikten sonra Amerika'daki Maryland Üniversitesi'nde Yönetim ve Siyaset Bilimi alanında lisansını tamamladı. Ardından Bilkent Üniversitesinde "Dış Politikada İstihbaratın Yeri" teziyle masterını yaptı. Astsubaylıktan istifa etmeden önce OYAK Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Bir süre Avusturya'nın başkenti Viyana'da Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nda görev yaptı. Ankara Hacettepe Üniversitesinde ve masterını tamamladığı Bilkent Üniversitesinde akademisyen olarak çalıştı. Almanya'nın NATO Karargahında ve Avustralya'nın Türkiye Büyükelçiliğinde çeşitli görevlerde bulundu. 2003 senesinde dönemin Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül tarafından, Türkiye'nin dış yardımlarını organize etmekle görevli TİKA'ya başkan olarak atandı. 2007'de ise dış politika ve uluslararası güvenlikten sorumlu Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi.

2010'da Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı görevini yürütmeye başladı. 40 gün bu görevde bulunduktan sonra 2010'un mayısında 42 yaşındayken kurumun başkanlığına atanarak bu göreve gelen en genç isim olmayı başardı.

2012'de Hakan Fidan'ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmasıyla MİT - yargı krizi yaşandı. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuyla ilgili olarak "Hakan Fidan sır küpüm, devletin sır küpü" şeklinde açıklamada bulundu.

Hakan Fidan nereli?


Evli ve 3 çocuk babası Hakan Fidan'ın aslen Vanlı olduğu bilinmektedir.
hakan-fidan
Hakan Fidan
Doğum: 1968-01-01 (51 yaşında)
Nereli: Van
Burç: Oğlak
Meslek: Bürokrat
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status