Hande Doğandemir kimdir?

hande-dogandemir Hande Doğandemir
Doğum:1985-11-22 (38 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Yay
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
hande-dogandemir
Hande Doğandemir
Doğum :1985-11-22 (38 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Yay
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
hande-dogandemir
1985 senesinde banka personeli babanın ve memur annenin tek çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Hande Doğandemir, üniversite mezuniyetine kadar Ankara'da yaşadı. Ankara Üniversitesi sosyoloji bölümündeki son senesinde erasmus programı kapsamında Fransa'ya gitti. 6 ay Fransa'nın Lille şehrinde eğitim gördü.

Üniversite öğrenimi görürken oyunculuğa ilgi duymaya başlayan Hande Doğandemir, kariyerini bu alana yönlendirmeye karar verdi. Bu doğrultuda Ankara'da bulunan ailesinin yanından ayrılarak İstanbul'a yerleşti. İstanbul'da kamera arkasında çalışmalarda bulunarak, programcılık ve editör yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Aynı zamanda özel bir kurumda oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2009 senesinde "Kahramanlar" isimli diziyle kamera karşısına geçti. 2013'de ise Eti Browni reklamında boy göstermesiyle kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı. Bu reklamda ortaya koyduğu akılda kalıcı performansla dizilerden önemli oyunculuk teklifleri almaya başladı. Yine aynı sene "Güneşi Beklerken" dizisinde başrol oyuncusu olarak Zeynep karakterini canlandırdı. Sonraki senelerde, "Hayatımın Aşkı", "Muhteşem Yüzyıl Kösem" ve "Can Kırıkları" gibi öne çıkan dizilerde oynayarak başarısını perçinledi.

Bir röportajında, ailesinin tek çocuğu olduğu için anne ve babasıyla birbirlerine çok düşkün olduklarını, yaşı ilerledikçe daha garantici yapıya büründüğünü, kuaföre gitmekten hoşlanmadığını, estetik yaptırmadığını, çabuk sinirlenip çabuk söndüğünü ve en sevdiği yemeğin makarna olduğunu söylemiştir.

2017'de kendisi gibi oyuncu olan Mert Fırat ile aşk yaşamaya başladı. Fakat bu birlikteliğini 2018 senesinde sonlandırdı.

Hande Doğandemir Nereli?


İnstagram hesabını aktif olarak kullanmasıyla dikkat çeken 1.7 m. boyundaki başarılı oyuncu Hande Doğandemir baba tarafından aslen Ankaralı'dır. Ankara'da kendini daha güvende hissettiğini ve hayatının en güzel günlerini Ankara'da yaşadığını söylemiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Can Kırıkları Leyla Akgün 2018
Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi IV. Murad - 2016 - 2017
Hayatımın Aşkı Gökçe 2016
Racon Yağmur Korhan 2015
Güneşi Beklerken Zeynep 2013
İbreti Ailem - 2012
Sen de Gitme - 2011
hande-dogandemir
Hande Doğandemir
Doğum: 1985-11-22 (38 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Yay
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Can Kırıkları
Leyla Akgün 2018
Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi IV. Murad
- 2016 - 2017
Hayatımın Aşkı
Gökçe 2016
Racon
Yağmur Korhan 2015
Güneşi Beklerken
Zeynep 2013
İbreti Ailem
- 2012
Sen de Gitme
- 2011
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status