İbrahim Kalın kimdir?

ibrahim-kalin İbrahim Kalın
Doğum:1971-09-15 (50 yaşında)
Nereli:Erzurum
Burç:Başak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
ibrahim-kalin
İbrahim Kalın
Doğum :1971-09-15 (50 yaşında)
Nereli :Erzurum

Burç :

Başak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
ibrahim-kalin
1971 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen İbrahim Kalın, Alanya Lisesi'ndeki eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Üniversite mezuniyeti sonrası 1992 senesinde Yüksek Lisans eğitimi için Malezya'ya, 1996 yılında ise doktorasını tamamlamak için Amerika'ya gitti. Amerika'daki bazı üniversitelerde ve daha sonra Bilkent Üniversitesi'nde İslam ve Batı Medeniyeti üzerine dersler verdi.

Felsefe ve İslam üzerine birçok akademik çalışmalarda bulunan İbrahim Kalın, "Bir Mürşidin Mektupları" ve "İslamda Varlık Düşüncesi" gibi birçok İslami eserin tercümesini de yapmıştır. 2005 senesinde SETA Vakfının kurucu başkalığını yapmış ve bu görevi 4 sene sürdürmüştür. 2007 senesinde ise İslam ve Batı medeniyetleri arasındaki ilişkileri incelediği "İslam ve Batı" isimli kitabını yayımlamıştır. Ayrıca AB üyelik müzakerelerinin, Kıbrıs sorununun, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin, sömürgeciliğin, eğitimin, islamofobinin ve Ortadoğu'daki gelişmelerin kaleme alındığı 10'un üzerindeki kitaba yazar ve çevirmen olarak katkı sağlamıştır.

2009 senesinde ise siyasete atılarak "Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığı" , 2012 senesinde "Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı", 2014'de "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı" ve yine aynı yıl "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü" görevlerini yerine getirdi.

İbrahim Kalın Nereli?


İngilizce, Arapça, Farsça ve Fransızca olmak üzere toplam 4 dil bilmektedir. Aynı zamanda halk müziğine de ilgi duyan, evli ve Rumeysa, Dilruba ile Yaren isminde 3 kız çocuğu bulunan İbrahim Kalın aslen Erzurumlu'dur.
ibrahim-kalin
İbrahim Kalın
Doğum: 1971-09-15 (50 yaşında)
Nereli: Erzurum
Burç: Başak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status