İntizar kimdir?

intizar İntizar
Doğum:1974-01-01 (49 yaşında)
Nereli:Tunceli
Burç:Oğlak
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
intizar
İntizar
Doğum :1974-01-01 (49 yaşında)
Nereli :Tunceli

Burç :

Oğlak
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
intizar
1974 senesinde asker babanın ve ev hanımı annenin çocuğu olarak Tunceli'de dünyaya gelen İntizar Arslan, çocukluk ve gençlik yıllarını babasının mesleği dolayısıyla bir çok farklı şehirde geçirdi. Genç yaşlardan itibaren müziğe ilgi duydu ve kendi şarkılarını yazmaya başladı. Seslendirdiği parçaların bir yakınının vasıtasıyla Sibel Can ve Ferdi Tayfur'a dinletilmesi sonrası şarkıları beğenildi ve böylece müzik dünyasına adım attı. Herhangi bir konservatuvar eğitimi almadı. Ağrı Eğitim Fakültesi Edebiyat Öğretmenli bölümünden mezun oldu.

Bir süre Sibel Can ile sahneye çıkan İntizar, Ferdi Tayfur'un da desteği ile ilk albümü olan "Gelincik"i 1997 senesinde çıkardı. Daha sonraki senelerde dinleyicilere sunduğu çeşitli albümlerle tüm Türkiye'de tanınan sanatçı haline geldi.

2018 senesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'ye gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu'nunu "Kürtleri savunmak o piyon teröristlere mi kaldı" sözleriyle desteklemesiyle ve Sanatçı Mustafa Ceceli'nin eşi Sinem Gedik ile ilişki yaşadığına dair haberlerle gündeme geldi. Bu konu sosyal medyada trend listesinde 1. sıraya kadar yükseldi.

Bir röportajında küçükken sarışın ve yeşil gözlü olduğunu fakat ilkokul 1. sınıfta akrep tarafından ısırılması sonrası göz ve saç renginin değiştiğini söylemiştir.

İntizar Nereli?


En büyük hayalinin organik otel kurmak olduğunu belirten ve uzun yıllar Ferdi Tayfur ile çalışan Kürt kökenli sanatçı İntizar aslen Tunceli Dersimli'dir.
Yaptığı Albümler
2009Ömrüm Senindir
intizar
İntizar
Doğum: 1974-01-01 (49 yaşında)
Nereli: Tunceli
Burç: Oğlak
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
2009Ömrüm Senindir
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status