İsmail Küçükkaya kimdir?

ismail-kucukkaya İsmail Küçükkaya
Doğum:1972-10-20 (49 yaşında)
Nereli:Kütahya
Burç:Terazi
Meslek:Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ismail-kucukkaya
İsmail Küçükkaya
Doğum :1972-10-20 (49 yaşında)
Nereli :Kütahya

Burç :

Terazi
Meslek :Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ismail-kucukkaya
1972 senesinde aşçı bir babanın çocuğu olarak Kütahya'da dünyaya gelen İsmail Küçükkaya, orta öğretime kadar olan eğitimini bu ilde tamamladı. Gençlik yıllarında aile ekonomisine katkı sağlamak için simit satıcılığı gibi işlerde çalıştı. 21 yaşında Ankara Gazi Üniversitesi'nin basın yayın bölümünden mezun oldu. Annesi Halise Küçükkaya 14 yaşındayken 1 evlilik yapıp boşanmıştır. Bu evliliğinden 1 erkek kardeşi bulunmaktadır. Toplamda ise 2 kız 2 erkek kardeştir. Babasının ismi Yunus Küçükkaya'dır.

Lise yıllarında "Simav'ın Sesi" isimli yerel bir gazetede muhabirlik yapan ve gazetecilik mezunu olan İsmail Küçükkaya, üniversite mezuniyeti sonrası Hürriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalıştı. Gazetecilik mesleğinde kısa sürede kendini gösterdi ve genç sayılabilecek bir yaşta Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. 2008-2013 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu. Bu görevinden ayrıldıktan sonra Amerika'ya giderek San Francisco'da sosyal medya ve teknoloji üzerine eğitim gördü. Türkiye'ye döndüğünde Fox Tv'den aldığı teklifle yazılı medyadan görsel medyaya geçiş yaptı ve Fox Tv'de "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" isimli sabah programını sunmaya başladı. Çeşitli organizasyonlarda "Yılın Televizyon Sunucusu" ve "En İyi Sabah Haber Kuşağı" gibi ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca Türkiye'nin son yıllarını özetlediği "Korkma", "Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı" ve "Cumhuriyetimize Dair" isimli kitaplarını okuyuculara sundu.

Bir röportajında, kendini spiker olarak tanımlamadığını gazeteci olduğunu, çok disiplinli bir yaşam sürdüğünü, sigara ve gece hayatının olmadığını, sabah programı sunduğu için akşam 9.30 yatıp sabah 4.30'da kalktığını ve kendini en çok yansıtan rengin mavi olduğunu söylemiştir.

Evlilikleri


Daha önce 1 kez evlenip boşanan İsmail Küçükkaya, 2016 senesinde görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile dünya evine girdi. Eda Küçükkaya, 2018 senesinde eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek boşanma davası açtı. İsmail Küçükkaya ise yaptığı açıklamayla karısına şiddet uyguladığı iddialarını yalanladı.

İsmail Küçükkaya Nereli?


Sosyal medyada yüksek takipçi sayısına ulaşan ve kendine has haber sunumuyla öne çıkan başarılı Gazeteci ve Yazar İsmail Küçükkaya baba tarafından aslen Kütahya Simavlı'dır.
ismail-kucukkaya
İsmail Küçükkaya
Doğum: 1972-10-20 (49 yaşında)
Nereli: Kütahya
Burç: Terazi
Meslek: Gazeteci
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status