Kadir Çöpdemir kimdir?

kadir-copdemir Kadir Çöpdemir
Doğum:1967-09-01 (55 yaşında)
Nereli:Elazığ
Burç:Başak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
kadir-copdemir
Kadir Çöpdemir
Doğum :1967-09-01 (55 yaşında)
Nereli :Elazığ

Burç :

Başak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
kadir-copdemir
1967 senesinde şeker fabrikasında işçi olarak çalışan babanın 3. çocuğu olarak Elazığ'da dünyaya gelen Kadir Çöpdemir, 6 yaşına kadar bu şehirde ikamet etti. Ardından babasının işi nedeniyle ailesiyle birlikte Eskişehir'e taşındı. Lise'ye kadar olan öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu. Kendisinden büyük 2 kız kardeşi vardır. Tam adı Abdülkadir Geylani Çöpdemir'dir.

Kadir Çöpdemir 20 yaşındayken Yat isimli dergideki işiyle çalışma hayatına başladı. Ardından Aktüel Dergisi'nde görev yaptı. 25 yaşındayken ise kariyerinde önemli bir başarı yakalayacağı radyoculuk mesleğine adım attı. Süper FM'de gerçekleştirdiği "Maksat Muhabbet" adlı program büyük bir beğeni kazandı. 2002'de bu program ile edindiği ünün de etkisiyle, bir zamanların izlenme rekorları kıran dizisi "Ekmek Teknesi"nden teklif aldı. Dizide canlandırdığı "Kirli" karakteriyle tüm Türkiye'de tanınan kişi haline geldi. Ardından NTV ve TRT gibi çeşitli kurumlarda televizyon programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Turkcell, Pınar Sucuk ve Gillette gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 2013 senesinde ise eski Beşiktaşlı futbolcu Pascal Nouma ile birlikte Metro FM'de "Ara Gaz" isimli programı sunmaya başladı.

Bir röportajında, babasının inançlı bir Müslüman olduğunu, büyük İslam alimi Abdülkadir Geylani'nin kitaplarından etkilendiği için adını Abdülkadir Geylani koyduğunu, bu ismi taşıdığı için çok şanslı olduğunu ayrıca kendisini en çok Cem Yılmaz'ın güldürdüğünü, ben zekiyim havalarına girdiği için Okan Bayülgen'den hoşlanmadığını söylemiştir. 2012 senesinde sunucusu olduğu bir ödül töreninde, ödülünü almak için sahneye çıkan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, siyasetle ilgili bir soruya verdiği "Siyaseti değil de Kadir ile kebap yemeyi özledim." şeklindeki cevapla gündeme geldi.

Evliliği


1988 senesinde ismini sakladığı bir ünversite arkadaşıyla dünya evine girdi. 6 yıl süren evliliğini 1994 senesinde sonlandırdı. 1998 senesinde ise müzik öğretmeni Gülgün Yıldız ile nişanlandı. Fakat 7 yıl süren nişanlılık dönemi sonunda ayrılma kararı aldı.

Kadir Çöpdemir Nereli?


1.65 m. boyundaki; oyuncu, radyo programcısı ve sunucu Kadir Çöpdemir baba tarafından aslen Elazığlı'dır. Bir radyo programında Elazığlı olduğunu açıklamıştır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Yalaza - 2017
Mihrap Yerinde Maksut 2014
Şimdi Onlar Düşünsün - 2014 - 2015
Avrupa Avrupa Muhtar Hıdır 2011
Halil İbrahim Sofrası - 2010
Aşk Yakar - 2008
Fesupanallah Tırtıl Necmi 2007
kadir-copdemir
Kadir Çöpdemir
Doğum: 1967-09-01 (55 yaşında)
Nereli: Elazığ
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Yalaza
- 2017
Mihrap Yerinde
Maksut 2014
Şimdi Onlar Düşünsün
- 2014 - 2015
Avrupa Avrupa
Muhtar Hıdır 2011
Halil İbrahim Sofrası
- 2010
Aşk Yakar
- 2008
Fesupanallah
Tırtıl Necmi 2007
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status