Kenan Sofuoğlu kimdir?

kenan-sofuoglu Kenan Sofuoğlu
Doğum:1984-08-25 (38 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Başak
Meslek:Sporcu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
kenan-sofuoglu
Kenan Sofuoğlu
Doğum :1984-08-25 (38 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Başak
Meslek :Sporcu
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
kenan-sofuoglu
1984 yılında Sakarya Akyazı'da motor tamircisi bir babanın 3. çocuğu olarak dünyaya gelen Kenan Sofuoğlu, 2003 yılında motor yarışçısı abisinin bir yarışta yaptığı kaza sonrası ayağının kırılması üzerine henüz 16 yaşında aldığı özel izinle motor yarışmalarına katılmaya başlamıştır. Katıldığı ilk yarışta 1. gelmiş, kısa süre içerisinde bu alanda uluslararası birçok başarı elde etmiştir.

2007 yılında katıldığı Dünya Supersport Şampiyonası'nda 13 yarıştan 8 tanesini kazanarak rekor kırmış ve ilk uluslararası büyük başarısını kazanmıştır. Daha sonra aynı organizasyonda 2010, 2012, 2015 ve 2016 yıllarında da şampiyon olarak bu başarısı sürdürmüş ve toplam 5 şampiyonluğa ulaşarak kırılması zor olan bir rekora imza atmıştır.

Kendisi gibi yetenekleri keşfetmek amacıyla doğup, büyüdüğü Sakarya’nın Akyazı ilçesinde pist yaptırmıştır. 2002 yılında en büyük destekçilerinden olan abisi Bahattin Sofuoğlu'nu bir trafik kazasında, diğer abisi Sinan Sofuoğlu'nu ise 2008 yılında motosiklet kazası nedeniyle kaybetmiştir. 2011 yılında Spor Toto'nun iddia gelirlerinden kendisine ödediği 800 bin liralık bedeli, İslam'da bu kazancın meşru görülmemesi nedeniyle ihtiyaç sahiplerine bağışlamıştır.

2014 yılında Hollandalı eşi Julia Looman ile dünya evine girmiş bu evliliğinden doğan ilk çocuğu "Hamza"yı 2015 yılında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaybetmiştir. 2016 yılında ise 2. çocuğu olan "Mahir" dünyaya gelmiştir.

2018 genel seçimlerinde Ak Parti Sakarya Milletvekili olarak meclise girmiştir. Meclise geldiği spor arabalarla gündeme gelmiş ve bu konu sosyal medya da oldukça fazla konuşulmuştur. Ayrıca milletvekili maaşına dokunmayacağını ve ihtiyaç sahiplerine bağışlayacağını açıklamıştır.

Kenan Sofuoğlu Nereli?


Dini değerlerine bağlı olan başarılı sporcu Kenan Sofuoğlu, Trabzon yerel basınına verdiği bir röportajda futbola çok fazla ilgi duymadığı için koyu bir Trabzonspor taraftarı olmadığını fakat baba tarafından aslen Trabzonlu olduğunu açıklamıştır.
kenan-sofuoglu
Kenan Sofuoğlu
Doğum: 1984-08-25 (38 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Başak
Meslek: Sporcu
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status