Kerem Alışık kimdir?

kerem-alisik Kerem Alışık
Doğum:1960-06-05 (63 yaşında)
Nereli:İstanbul
Burç:ikizler
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
kerem-alisik
Kerem Alışık
Doğum :1960-06-05 (63 yaşında)
Nereli :İstanbul

Burç :

ikizler
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
kerem-alisik
1960 senesinde Turist Ömer karakteriyle tanıdığımız Sadri Alışık'ın ve yine Devlet Sanatçısı unvanlı tiyatrocu Çolpan İlhan'ın tek çocuğu olarak İstanbul Nişantaşı'nda dünyaya gelen Kerem Alışık, ilkokulu yatılı olarak eğitim gördüğü Işık Lisesi'nde tamamladı. Sonrasında Fransız Saint Benoit Lisesi'nden mezun oldu. Bir dönem Anadolu Üsküdar takımında futbol oynadı. Ünlü Türk şairi Attila İlhan dayısıdır. Askerliğini Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yapmıştır.

Kerem Alışık, ilk kez 5 yaşındayken anne ve babasının başrol oyuncusu olarak yer aldığı ve yönetmenliğini Turgut Demirağ'ın yaptığı "Kocamın Nişanlısı" isimli filmiyle ekranlarda görüldü. 25 yaşına geldiğinde ise dönemin popüler dizisi "Fırtınalar"da canladırdığı Ferit karakteriyle kamera karşısına geçti. Sonraki senelerde "Hababam Sınıfı Askerde", "Kartallar Yüksek Uçar" ve "Kara Sevda" gibi yapımlarda rol aldı. 2005 senesinde annesi Çolpan İlhan ile birlikte Sadri Alışık Kültür Merkezi'ni kurdu ve burada eğitmenlik yapmaya başladı. 2018 senesinde Bir Zamanlar Çukurova dizisinde canlandırdığı Fekeli karakteriyle kariyerinde tekrar yükselişe geçti. Ayrıca "Kerem Misali" ve "Öyle Sever Gibi Bakma Bana Alışık Değilim" gibi şiir kitaplarını kaleme aldı.

Bir röportajında, her gün spor yaptığını, sigara ve alkolü hayatı boyunca ağzına sürmediğini, çocukluğunda babasından korktuğunu, babasının kendisini uyurken sevdiğini, ailesine konuşamadığı özel şeyleri dayısı Atilla İlhan ile konuştuğunu, biraz asosyal yapıda birisi olduğunu ve hayatında çok arkadaşı olmasına rağmen az dosta sahip olduğunu söylemiştir.

Evliliği ve çocuğu


1992 senesinde model ve şarkıcı Sibel Turnagöl ile evlendi. Bu evliliğinden babasının ismini taşıyan Sadri isimli çocuğu dünyaya geldi. 5 yıl süren evliliğini 1997 senesinde sonlandırdı. 2010 senesinde kendisinden 19 yaş küçük Oyuncu Songül Öden ile aşk yaşamasıyla gündeme geldi. Oğlu Sadri Alışık da meslek olarak oyunculuğu seçmiştir.

Kerem Alışık Nereli?


Oyuncu ve şair Kerem Alışık anne tarafından İzmir Menemen baba tarafından ise aslen İstanbul Beykozlu'dur. Turist Ömer karakteriyle tanıdığımız babası Sadri Alışık Beykoz'da dünyaya gelmiş ve ölümünden sonra İstanbul Zinkirlikuyu mezarlığına defnedilmiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Bir Zamanlar Çukurova Fekeli 2018
Kara Kutu Tekin 2015
Ben Onu Çok Sevdim - 2013
Yol Ayrımı Kamil Bey 2012
Kartallar Yüksek Uçar Mustafa 2007
Son Yüzleşme - 2005
Aşk Mahkumu - 2004
kerem-alisik
Kerem Alışık
Doğum: 1960-06-05 (63 yaşında)
Nereli: İstanbul
Burç: ikizler
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Bir Zamanlar Çukurova
Fekeli 2018
Kara Kutu
Tekin 2015
Ben Onu Çok Sevdim
- 2013
Yol Ayrımı
Kamil Bey 2012
Kartallar Yüksek Uçar
Mustafa 2007
Son Yüzleşme
- 2005
Aşk Mahkumu
- 2004
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status