Koray Avcı kimdir?

koray-avci Koray Avcı
Doğum:1984-01-01 (39 yaşında)
Nereli:Erzincan
Burç:Oğlak
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
koray-avci
Koray Avcı
Doğum :1984-01-01 (39 yaşında)
Nereli :Erzincan

Burç :

Oğlak
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
koray-avci
1984 senesinde Ankara Çinçin Mahallesinde dünyaya gelen Koray Avcı, müziğe küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başlamış ve ilk olarak Erzincan dayanışma gecelerinde söylediği türkülerle kariyerindeki ilk adımını atmıştır. Çocukken ressam olmak istediğini fakat babasının buna izin vermediğini belirtmiştir. Muğla Üniversitesi'nde Fizik Bölümü’nü kazandıktan sonra orada tanıştığı gitarcı arkadaşıyla birlikte sokaklarda şarkı söylemeye başlamasıyla hayatının değiştiğini belirtmiştir. Bir dönem inşaat işlerinde çalıştığını, elektrik tesisatçılığı ve tornacılık yaptığını, sokaklarda simit sattığını ifade etmiştir. Bir kardeşi bulunan sanatçı, alevi olduğunu açıklamıştır.

2010 senesinde Muğla'da üniversite eğitimini sürdürürken "Yetenek Sizsiniz" programına katılıp "beatbox" ve "Volkan Konak taklidi" yaparak 2. tura kadar yükselmiştir.

Muğla'daki üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Ankara'ya dönen başarılı şarkıcı, burada yine bir başka arkadaşıyla birlikte toplu taşıma araçlarında şarkı söylemiştir. Kurduğu Youtube kanalında söylediği şarkılar büyük ilgi görünce, kendisini bir anda konser sahnelerinde bulur ve sonrasında verdiği bir konserde tanıştığı Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi Ahmet Çelenk sayesinde profesyonel olarak bu işi yapmaya başlar. 2015 yılında söylediği "Sen" ve sonrasında 2016'daki "Hoş geldin" singlelarıyla uzun bir süre müzik listelerinin en başında yer almıştır.

Bir röportajında, sahneye rahat olduğu için şalvar ile çıktığını, anadolunun şalvarı sahiplendiğini ve pantolon ile sahneye çıkınca kendini çıplak hissettiğini ifade etmiştir. Ayrıca her sabah sakalına ve saçına yarım saat bakım yaptığını, nedenini bilmediği şekilde bazen deniz kenarına gidip ağladığını ve sinirinin çabuk geçtiğini söylemiştir.

Koray Avcı Nereli?


Farklı yörelerin türkülerini kendi yorumunu katarak seslendiren ve birçok diziden oyunculuk teklifi alan başarılı sanatçı Koray Avcı aslen, Erzincan Tercanlı'dır.
Yaptığı Albümler
2018Senin İçin Değer
2016Sonra Dersin Ki
2015Aşk İle
koray-avci
Koray Avcı
Doğum: 1984-01-01 (39 yaşında)
Nereli: Erzincan
Burç: Oğlak
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
2018Senin İçin Değer
2016Sonra Dersin Ki
2015Aşk İle
il_sec
burc_sec
Yorumlar
jiman  2019-07-24
hi my name is jiman and i old 18 i love the music ..... and i like the you, i am from the kurdestan ... duhok i like the see you


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status