Mahmut Tuncer kimdir?

mahmut-tuncer Mahmut Tuncer
Doğum:1961-05-05 (62 yaşında)
Nereli:Malatya
Burç:Boğa
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
mahmut-tuncer
Mahmut Tuncer
Doğum :1961-05-05 (62 yaşında)
Nereli :Malatya

Burç :

Boğa
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
mahmut-tuncer
1961 senesinde hamal bir babanın çocuğu olarak Şanlıurfa'da dünyaya gelen Mahmut Tuncer, çocukluk ve gençlik yıllarını Şanlıurfa'da geçirdi. Lise yıllarında aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla sokaklarda darı ve buz sattı. Lise mezuniyetinden sonra eğitimine devam etmedi. Aynı zamanda spora da ilgi duyarak Urfaspor'un alt yapısında futbol oynadı.

Futbolculuğu döneminde, Urfa'da müzik işleriyle uğraşan bir arkadaşı, amatör olarak kaset doldurmak üzere kendisini evine davet etti. Şarkıcı arkadaşının sesinin kısılması üzerine onun yerine okuduğu 1-2 parçayla müzik dünyasına ilk adımını attı. Ardından Urfa Belediye Folklor ekibiyle birlikte Ankara'ya giderek TRT'de yayımlanan bir programa katıldı. Burada sesini beğenen sazcı bir arkadaşının önerisiyle 18 yaşındayken gazinolarda sahne almaya başladı. 19 yaşında ilk albümü olan "Yeter"i dinleyicilere sundu. Sonraki senelerde çıkardığı çeşitli albümlerle tüm Türkiye'de tanınan sanatçı haline geldi. Bir dönem Flash TV ekranlarında eğlence programı sundu. Ayrıca 2014'de "Fırıldak Ailesi" ve 2015'de "Yeşil Deniz" gibi dizilerde oyuncu olarak yer aldı.

Kendisiyle özdeşleşen mendiliyle türkü söyleyip halay çekmesiyle Türk halkının hafızasına kazınan Mahmut Tuncer, bir röportajında ilk kazandığı paranın çoğunu ailesine verdiğini, evinde isot yetiştirdiğini ve doğaçlama espri konusunda ülkede bir ilk olduğunu söylemiştir.

Eşi "Işıl Tuncer" ile bir düğünde tanışıp evlendi. Bu evliliğinden Umut, Fırat, Pınar ve Gizem isimlerinde 4 çocuğu dünyaya geldi. Kızı Gizem Tuncer bir dönem "Babam kıroysa ben ondan daha kıroyum" şeklindeki açıklamasıyla gündeme geldi.

Mahmut Tuncer nereli?


Atalarının Malatya'dan Şanlıurfa'ya göç ettiğini belirten başarılı sanatçı Mahmut Tuncer aslen Malatyalı'dır.
Yaptığı Albümler
1987Dübeş Attım Yek Geldi
1983Ağlayan Gülmedi Mi
1981Uyandım Sabah ile
mahmut-tuncer
Mahmut Tuncer
Doğum: 1961-05-05 (62 yaşında)
Nereli: Malatya
Burç: Boğa
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
1987Dübeş Attım Yek Geldi
1983Ağlayan Gülmedi Mi
1981Uyandım Sabah ile
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status