Mazlum Çimen kimdir?

mazlum-cimen Mazlum Çimen
Doğum:1958-06-18 (63 yaşında)
Nereli:Tunceli
Burç:ikizler
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
mazlum-cimen
Mazlum Çimen
Doğum :1958-06-18 (63 yaşında)
Nereli :Tunceli

Burç :

ikizler
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
mazlum-cimen
Mazlum Çimen, 1958'de Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde anne ve babasının 2. evliliğinden, ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babası ve annesinin daha önceki evliliklerinden 4'er çocuğu daha bulunmaktadır. Babası başlarda Adana'da tarım işleriyle uğraşırken daha sonra bir mozaik fabrikasında çalışmak üzere İstanbul'a gitmiş, ardından annesiyle birlikte İstanbul'a taşınmıştır.

Babası Nesim Çimen, aynı zamanda Alevi deyişleri söyleyen bir halk ozanıydı ve Türkiye İşçi Partisi'nde siyasi çalışmalarda da bulunmuştu. 1993 yılında Sivas Katliamı olarak adlandırılan olayda hayatını kaybetmiştir.

Mazlum Çimen, İlkokul ve ortaokul eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda keman ve bale eğitimi almış ardından İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde bale sanatçısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda bir çok dizi ve filme müzik yapmış, 2007'de "Elveda Rumeli" dizisi ve 2009'da Cem Yılmaz'ın "Yahşi Batı" filmi gibi yapımlarda oyuncu olarak yer almıştır.

1982 senesinde sanatçı Yasemin Göksu ile dünya evine girmiş ve bu evliliğinden piyanist olan oğlu Evrim Saki dünyaya gelmiştir. Çift 15 yıl evli kaldıktan sonra 1997 yılında boşanma kararı almıştır.

Mazlum Çimen Nereli?


Sık sık siyasi içerikli açıklamalarıyla gündeme gelen Mazlum Çimen, anne ve baba tarafından aslen Tunceli Hozatlı'dır.
Yaptığı Albümler
2001Büyük Adam Küçük Aşk Film Müziği
mazlum-cimen
Mazlum Çimen
Doğum: 1958-06-18 (63 yaşında)
Nereli: Tunceli
Burç: ikizler
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yaptığı Albümler
2001Büyük Adam Küçük Aşk Film Müziği
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status