Mehmet Ersoy kimdir?

mehmet-ersoy Mehmet Ersoy
Doğum:1968-01-01 (55 yaşında)
Nereli:Antalya
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
mehmet-ersoy
Mehmet Ersoy
Doğum :1968-01-01 (55 yaşında)
Nereli :Antalya

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
mehmet-ersoy
1968 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ersoy, Alman Lisesi'ndeki eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümününden mezun olmuştur.

Lise yıllarında ikiz kardeşi Murat Ersoy ile beraber öğrenci turları da düzenlemiş bu alandaki ilk profesyonel adımı mezuniyeti sonrası 1991 yılında kurduğu turizm firması ETS Tur'u ile atmıştır. Marka 1999 yılında Voyage Oteller Grubu'nu kurarak otelcilik alanında da yatırımlarda bulunmuştur. 2004 yılında ise havayolu şirketi Atlasjet'i satın alarak ticari alandaki hızlı büyümesine devam etmiştir. Mehmet Ersoy, ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürümekteyken, ikiz kardeşi Ali Murat Ersoy da Atlasglobal ve Atlas Holidays Turizm’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

2018 yılı genel seçimleri sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapacağı açıklanmıştır.

Bir takı markası için tasarım yapan eşi Pervin Ersoy verdiği bir röportajda, eşinin her sabah 5'te kalktığını, gece 3'te şirket otobüslerinin temizlik kontrolüne gittiğini, bazı zamanlar haftada 4 ayrı ülkeye seyahat ettiğini ve disiplinli bir insan olduğunu ifade etmiştir.

Mehmet Ersoy Nereli?


Evli ve 2 çocuk sahibi Mehmet Ersoy aslen Antalyalı'dır.
mehmet-ersoy
Mehmet Ersoy
Doğum: 1968-01-01 (55 yaşında)
Nereli: Antalya
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status