Mehmet Metiner kimdir?

mehmet-metiner Mehmet Metiner
Doğum:1960-03-05 (59 yaşında)
Nereli:Adıyaman
Burç:Balık
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
mehmet-metiner
Mehmet Metiner
Doğum :1960-03-05 (59 yaşında)
Nereli :Adıyaman

Burç :

Balık
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
mehmet-metiner
1960 yılında dünyaya gelen Mehmet Metiner, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliği görevini yürütmüştür.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde danışmanlığını yapmıştır. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders de vermiştir.

2000 yılında, Halkın Demokrasi Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş, 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Adıyaman Milletvekili seçilmiştir. 2014 tarihinde Star Gazetesi'nde köşe yazıları yazmaya başlayan ünlü siyasetçi, 2015 yılında Ak Parti İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir.

Orta düzeyde İngilizce bilen, yayınlanmış 9 kitabı bulunan ve İslâm, demokrasi, laiklik, insan hakları, sivil toplum, özgürlükler vb. konularda yazılar kaleme alan Metiner, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Mehmet Metiner Nereli?


2018 yılındaki genel seçimlerde Ak Parti'den aday gösterilmeyen Mehmet Metiner aslen aynı zamanda doğduğu yer olan Adıyaman Kahtalı'dır.
mehmet-metiner
Mehmet Metiner
Doğum: 1960-03-05 (59 yaşında)
Nereli: Adıyaman
Burç: Balık
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status