Melike İpek Yalova kimdir?

melike-ipek-yalova Melike İpek Yalova
Doğum:1984-04-29 (38 yaşında)
Nereli:Aydın
Burç:Boğa
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
melike-ipek-yalova
Melike İpek Yalova
Doğum :1984-04-29 (38 yaşında)
Nereli :Aydın

Burç :

Boğa
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
melike-ipek-yalova
Melike İpek Yalova, 1984 senesinde eski oyuncu, spor kulübü başkanı, milletvekili ve devlet bakanı Yüksel Yalova'nın tek çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuvarından mezun olan babası Yüksel Yalova, siyasi kariyerini sonlandırdıktan sonra çeşitli filmlerde rol aldı. Melike İpek Yalova'nın çocukluğu babasının mesleği nedeniyle Ankara'da geçti. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümdeki eğitimini tamamladıktan sonra Roma La Sapienza Üniversitesi'nde "Kriz Yönetimi" alanında masterını yaptı. Ardından İstanbul'da bir organizasyon şirketinde yöneticilik görevinde bulundu. Arkadaşlarıyla öğle yemeği için gittiği bir restoranda Yapımcı Nermin Eroğlu'nun dikkatini çekti. Nermin Eroğlu tarafından kendisine yapılan oyunculuk teklifi sonrası ekranlarda görülmeye başlandı. Eczacılıktan emekli olan annesinin ismi ise Ayşen Yalova'dır.

Melike İpek Yalova, ilk olarak Nermin Eroğlu'nun yapımcılığını yaptığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisiyle ekranlarda görüldü. Ardından 2012'de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte "Karadayı" dizisinde boy gösterdi. Bu dizideki karakteriyle kariyerindeki en büyük çıkışı yakaladı. 2019 senesinde ise dönemin en çok izlenen dizilerinden olan "Bir Zamanlar Çukurova" dizine dahil oldu.

Bir röportajında, aksiyonlu bir hayatının olduğunu, siyasetçi olan babasıyla üniversite öğrenimine kadar yeteri kadar zaman geçirmemesine rağmen hayatında onun eksikliğini hiç hissetmediğini, yalnız yaşamaya alışkın olduğunu, ailesinin şımarık insanlardan hoşlanmadığını, hiç estetik yaptırmadığını, tarihteki en sevdiği karakterin Atatürk olduğunu ve ünlü olduktan sonra sokakta güzel tepkiler aldığını söylemiştir.

Melike İpek Yalova Nereli?


Türkan Şoray’a benzerliğiyle dikkat çeken 1.56 m. boyundaki başarılı oyuncu Melike İpek Yalova, baba tarafından aslen Aydın Karpuzlu'ludur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan 2018
İnsanlık Suçu Cevher Akışık 2018
Karadayı Ayten 2012 - 2015
Muhteşem Yüzyıl Isabella Fortuna 2011 - 2014
Çember - 2017
melike-ipek-yalova
Melike İpek Yalova
Doğum: 1984-04-29 (38 yaşında)
Nereli: Aydın
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Bir Zamanlar Çukurova
Müjgan 2018
İnsanlık Suçu
Cevher Akışık 2018
Karadayı
Ayten 2012 - 2015
Muhteşem Yüzyıl
Isabella Fortuna 2011 - 2014
Çember
- 2017
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status