Meryem Uzerli kimdir?

meryem-uzerli Meryem Uzerli
Doğum:1983-08-12 (40 yaşında)
Nereli:İstanbul
Burç:Aslan
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
meryem-uzerli
Meryem Uzerli
Doğum :1983-08-12 (40 yaşında)
Nereli :İstanbul

Burç :

Aslan
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
meryem-uzerli
Meryem Uzerli, 1983 senesinde Türk bir baba ve din öğretmeni olan Alman bir annenin çocuğu olarak Almanya'da dünyaya geldi. Babası askerliğini yaptıktan sonra Almanya'da işçi olarak çalışan dedesinin yanına yerleşti ve üniversite öğrencisiyken annesiyle tanışıp evlendi. 2 tanesi annesinin ilk evliliğinden olmak üzere toplam 3 kardeşi vardır. Kendisinden 1 yaş büyük olan ablası Canan Uzerli müzik hocasıdır.

Utangaç ve içine kapanık bir çocukluk dönemi geçirdiğini ifade eden Meryem Uzerli, küçük yaşlardan itibaren oyuncu olma hayali kurdu. Üniversitede oyunculuk bölümünde eğitim gördü. Almanya'da çeşitli tiyatro sahnelerinde oyunlar sergiledi. Ardından beraber tiyatro oyunu oynadıkları Hülya ismindeki Türk bir arkadaşının önerisi üzerine "Muhteşem Yüzyıl" dizisi deneme çekimlerine katıldı. 2011'de bu dizideki "Hürrem Sultan" karakterini canlandırmaya başlayan güzel oyuncu 2013 senesinde yakalandığı "tükenmişlik sendromu" sebebiyle diziyi bırakarak Almanya'ya döndü. Ayrıca Elidor Türkiye gibi birçok markanın reklamlarında boy gösterdi.

Bir röportajında kendini hep bir Alman gibi hissettiğini, Türkiye'de yaşadığı yıllarda Türk tarafıyla tanıştığını, yaz tatillerinde Türkiye'ye geldiklerini ve ne zaman bir ezan sesi duysa içinin hoş olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca "Muhteşem Yüzyıl" deneme çekimleri için geldiği Türkiye'de kendisine birkaç yıl burada kalması söylendiğinde kaçma planları kurduğunu fakat "Hürrem Sultan" karakterini okuyunca bu fikrinden vazgeçtiğini belirmiştir.

2014 senesinde sevgilisi sigortacı Can Ateş’ten "Lara" isimli bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bir dönem iş adamı Alp Özcan ile aşk yaşadığına dair haberler basında yer aldı.

Meryem Uzerli Nereli?


Baba tarafının sülalece İstanbullu olduğunu ifade eden Meryem Uzerli, anne tarafından Alman, baba tarafından ise aslen İstanbullu'dur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Gecenin Kraliçesi - 2015 - 2016
Muhteşem Yüzyıl Haseki Hürrem Sultan 2011 - 2014
meryem-uzerli
Meryem Uzerli
Doğum: 1983-08-12 (40 yaşında)
Nereli: İstanbul
Burç: Aslan
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Gecenin Kraliçesi
- 2015 - 2016
Muhteşem Yüzyıl
Haseki Hürrem Sultan 2011 - 2014
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status