Mesut Yar kimdir?

mesut-yar Mesut Yar
Doğum:1967-04-18 (54 yaşında)
Nereli:Erzurum
Burç:Koç
Meslek:TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
mesut-yar
Mesut Yar
Doğum :1967-04-18 (54 yaşında)
Nereli :Erzurum

Burç :

Koç
Meslek :TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
mesut-yar
1967 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen ve kendi deyimiyle hayata "kimsesiz bir çocuk" olarak başlayan Mesut Yar, erken yaşlarda önce babasını ardından annesini kaybetti. Geçimini sağlamak üzere kaportacılık, tekstil işçiliği ve hamallık gibi işlerde çalıştı. Meslek lisesinden mezun oldu. Lise yıllarında izlediği "Kutsal Hazine Avcıları" isimli filminden etkilenerek arkeolog olmaya karar verdi. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünü kazandı. Kendisinden büyük bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Üniversiteyi kazandıktan sonra da çalışma hayatına devam eden Mesut Yar, öğrencilik yıllarında Hürriyet Gazetesi'nde ofis boy olarak çalıştı. Aynı zamanda tiyatro ile de ilgilendi. TRT ekranlarından yayımlanan Güner Ümit'in sunduğu "Turnike" isimli programda metin yazarlığı yaptı. Sonrasında sırasıyla "Yön Dergisi" ve CNBC-E kanallarında görev yaptı. Haber müdürü olarak başladığı CNBC-E kanalında, ekonomi ve talk show gibi programların sunuculuğunu yaptı. Burada yaptığı programların beğenilmesi sonrası Show TV'ye transfer oldu. Ardından Number One TV'de Mehmet Ali Birand ile çalıştı. Best FM’de "Uyan Türkiye", Cine 5’te "Burada Laf Çok" ve Star Tv'de "Pasaparola" gibi programların sunuculuğunu yaptı. Bunun yanı sıra çeşitli gazetelerde televizyon eleştirmeni olarak yazılar kaleme aldı. 2018'de hafta içi her sabah Star TV'de yayınlanan "Mesut Yar ile Bugün" isimli haber programını sundu.

Bir röportajında, annesinin bu günlerini ve torununu göremediğini, bu durumun kendisini çok üzdüğünü, kindar bir insan olmadığını fakat insanları hep sırtında taşıdığını, Datça'ya yerleşerek hayatını orada sürdürmek gibi bir hayali olduğunu ve normal hayatında komik bir adam olmadığını hüzünlü bir yanının bulunduğunu söylemiştir.

Evlilikleri ve çocuğu


Daha önce 2 kez evlenip boşanan ve Batuhan Yar isimli bir çocuğu bulunan Mesut Yar, 3. evliliğini 2012 senesinde Gazeteci ve Ajanda PR adlı şirketin patronu Ferda Çekem ile gerçekletirdi.

Mesut Yar Nereli?


Ünlü sunucu, oyuncu ve televizyon eleştirmeni Mesut Yar baba tarafından aslen Erzurumlu'dur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Babam Sınıfta Kaldı Nazım Zeyrek 2013
mesut-yar
Mesut Yar
Doğum: 1967-04-18 (54 yaşında)
Nereli: Erzurum
Burç: Koç
Meslek: TV Programcısı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Babam Sınıfta Kaldı
Nazım Zeyrek 2013
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Gökhan  2020-07-28
Adamın işi yok yalan söyleyecek ne Hatay'ı
Ali  2019-12-15
Dedenizin ismi mesut bu arada
Cilli oğlu  2019-11-04
Mesut Yar ın babası Hatay Samandağ lı Eczacı Maruf Cilli. Mirastan almak için babasının mezarını açtılar. DNA testi bekleniyor.
Ümit ökten  2019-09-18
Mesut bey babanız hataylıymış soy isminiz cilli büyük babanızın ismini taşıyormusunuz


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status