Metin Külünk kimdir?

metin-kulunk Metin Külünk
Doğum:1960-11-16 (62 yaşında)
Nereli:Rize
Burç:Akrep
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
metin-kulunk
Metin Külünk
Doğum :1960-11-16 (62 yaşında)
Nereli :Rize

Burç :

Akrep
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
metin-kulunk
Metin Külünk 1960 yılında Ankara'da astsubay bir babanın 2. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babasının işi nedeniyle 5 yıl Erzincan'da ikamet ettikten sonra ilk öğretimi Diyarbakır'da orta öğretimi ise İstanbul'da tamamlamıştır. Vefa Lisesi'ndeki eğitimini siyasi olaylar nedeniyle yarıda bırakmış ve liseyi Vatan'da bitirmiştir. 2 erkek kardeşi daha bulunmaktadır.

Küçük yaşlarda babasının isteği ile maydanoz, fındık ve havlu gibi şeyler satarak pazarcılık yapmıştır. Büyük dedesinin ilk eşi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halasıdır. Voleybol, futbol ve karate gibi sporlarla da ilgilenmiş ayrıca kendi yaptığı 40-50 kadar tablosu olduğunu, resime ve şiire ilgi duyduğunu ifade etmiştir.

Annesinin okuma yazma bilmeyen şehirli bir kadın olduğunu ifade eden Metin Kütünk, babasını 1997 yılında annesini ise 2002 yılında kaybetmiştir. Kardeşlerinden biri kendisi gibi İnşaat Mühendisiyken diğeri sosyoloji eğitimini yarıda bırakmıştır.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1990-2000 arası tekstil üzerine ticaretle uğraşmış aynı zamanda 2 yıl Marmara Üniversitesi'nde dış ticaret dersleri vermiştir. 2001 yılındaki ekonomik krizi sonrası siyasete atılmaya karar vererek 2002 – 2006 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2011 genel seçimlerinde ise Ak Parti İstanbul Milletvekili olarak meclise girmiştir.

Metin Külünk Nereli?


Fenerbahçeli, evli ve bir kız çocuğu bulunan Metin Külünk aslen Rize Güneysulu'dur.
metin-kulunk
Metin Külünk
Doğum: 1960-11-16 (62 yaşında)
Nereli: Rize
Burç: Akrep
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status