Murat Ülker kimdir?

murat-ulker Murat Ülker
Doğum:1959-03-21 (64 yaşında)
Nereli:Kırım
Burç:Koç
Meslek:İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
murat-ulker
Murat Ülker
Doğum :1959-03-21 (64 yaşında)
Nereli :Kırım

Burç :

Koç
Meslek :İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
murat-ulker
1959 senesinde iş adamı bir babanın 3. çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Murat Ülker, İstanbul Erkek Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. Dünyaya gelmeden önce 1954 senesinde, bir ev kazası sonucu 8 yaşındaki abisi hayatını kaybetti. "Ahsen Özokur" isminde bir ablası bulunmaktadır. 2012 tarihinde ise babası Sabri Ülker vefat etti.

Üniversite mezuniyeti sonrası yurt dışında da eğitimler gören Murat Ülker, 24 yaşında aile şirketi Yıldız Holding'de Kontrol Koordinatörü olarak profesyonel iş hayatına başladı. İlerleyen senelerde şirketin yönetim kurulu başkanlığına kadar yükseldi. 2015 senesinde 4.4 milyar dolarlık servetiyle Amerikan iş dergisi Forbes tarafından Türkiye'nin en zengin kişisi olarak gösterildi.

İngilizce kursunda tanıştığı eşi "Betül Ataseven" ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden "Yahya", "Mustafa" ve "Fatih" isminde 3 çocuğu dünyaya geldi.

Murat Ülker Nereli?


Resim sergilerine ilgi duyan ve tekne kaptanlığı yapmayı seven ünlü iş adamı Murat Ülker, baba tarafından aslen Kırımlı'dır. Dedeleri Sovyetler Birliği'nin baskısı dolayısıyla Kırım'dan İstanbul'a göç etmiştir.
murat-ulker
Murat Ülker
Doğum: 1959-03-21 (64 yaşında)
Nereli: Kırım
Burç: Koç
Meslek: İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status