Murat Zorluoğlu kimdir?

murat-zorluoglu Murat Zorluoğlu
Doğum:1971-09-26 (51 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Terazi
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
murat-zorluoglu
Murat Zorluoğlu
Doğum :1971-09-26 (51 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Terazi
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
murat-zorluoglu
1971 senesinde Ankara'da dünyaya gelen Murat Zorluoğlu, küçük yaşlardayken ailesiyle birlikte Trabzon'a yerleşti. İlkokul ve ortaokul eğitimini Trabzon'da lise öğrenimini ise İstanbul'da tamamladı. 1993'de Ankara Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İngiltere'nin Nottingham ve Birmingham Üniversitelerinde tamamladı. Babası Yusuf Zorluoğlu'nu 2015 yılında kalp yetmezliği sebebiyle kaybetti.

Murat Zorluoğlu, üniversite mezuniyetinden 1 sene sonra Trabzon'da kaymakam adayı oldu. 3 senelik adaylık sürecinin ardından sırasıyla, 2 sene Mersin'de, 4 sene de Bingöl'de kaymakam olarak görev yaptı. 2003-2012 yılları arasında İç İşleri Bakanlığı'na bağlı olarak çeşitli kurumlarda şube müdürlüğü ve daire başkalığı gibi görevlerde bulundu. 2012 senesinde çıkarılan kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Strateji Geliştirme Başkanlığına atandı.

Bakanlar Kurulunun kararı ve Cumhurbaşkanın onayı ile 2015-2017 yılları arasında Elazığ, 1 sene ise Van Valiliği görevlerinde bulundu. 2018 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla AK Parti'nin Trabzon Belediyesi Başkan adayı olduğu açıklandı.

Murat Zorluoğlu Nereli?


Trabzonspor taraftarı olduğu bilinen, evli ve 3 çocuk babası Bürokrat Murat Zorluoğlu baba tarafından aslen Trabzon Çaykaralı'dır.
murat-zorluoglu
Murat Zorluoğlu
Doğum: 1971-09-26 (51 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Terazi
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status