Mustafa Destici kimdir?

mustafa-destici Mustafa Destici
Doğum:1966-01-01 (57 yaşında)
Nereli:Eskişehir
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
mustafa-destici
Mustafa Destici
Doğum :1966-01-01 (57 yaşında)
Nereli :Eskişehir

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
mustafa-destici
Mustafa Destici, 1966 yılında imam ve hafız olan bir babanın çocuğu olarak Eskişehir'de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Eskişehir'de tamamlamış Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra 1988 senesinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Felsefe Tarihi eğitimi görmüştür. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra ise 1993 yılına kadar öğretmenlik yapmış, Gazi Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi ve Akademisyen olarak da çalışmıştır.

2007 yılında kendisi adına önemli bir karara imza atarak memuriyetten istifa etmiş, Büyük Birlik Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılığı görevi ile siyasete atılmıştır. 2009 tarihinde partinin kurucusu ve Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikast iddialarının da olduğu bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesi sonrası ise Genel Sekreterlik görevini yürütmeye başlamıştır.

Genel Başkan Yalçın Topçu, 2001 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde partisinin aldığı başarısız sonuçlardan sonra istifa etmiş, sonrasında yapılan olağanüstü kongre ile Mustafa Destici partinin yeni Genel Başkanı olmuştur. Mustafa Destici 2015 yılında ise partisinden istifa ederek Saadet Partisi'nin Ankara 1. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere girmiş fakat Saadet Partisi'nin barajı aşamaması nedeniyle milletvekili olamamıştır. 2015 Temmuz'da ise partisine Genel Başkan olarak tekrar geri dönmüştür. 2018 yılındaki Başkanlık seçimlerinde Cumhur İttifakını destekleme kararı almıştır.

Mustafa Destici Nereli?


Aynı zamanda gençlik yıllarında amatör kümede futbol oynamış olan, 3 çocuk babası Mustafa Destici aslen Eskişehirli'dir.
mustafa-destici
Mustafa Destici
Doğum: 1966-01-01 (57 yaşında)
Nereli: Eskişehir
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status