Mustafa Doğan kimdir?

mustafa-dogan Mustafa Doğan
Doğum:1976-05-25 (46 yaşında)
Nereli:Isparta
Burç:ikizler
Meslek:Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
mustafa-dogan
Mustafa Doğan
Doğum :1976-05-25 (46 yaşında)
Nereli :Isparta

Burç :

ikizler
Meslek :Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
mustafa-dogan
1976 senesinde dünyaya gelen Mustafa Doğan, iki yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya'ya yerleşti. Almanya'da Uerdingen U19 altyapısına kayıt olarak futbolculuk kariyerine ilk adımını attı. 18 yaşındayken Almanya pasaportu aldı. İlk kez 1999 yılında Almanya A Milli takım formasını giydi. İki kız kardeşi bulunmaktadır.

Futbola Almanya'da başlayan Mustafa Doğan'ın, Uerdingen takımında gösterdiği başarılı performans Fenerbahçe'nin dikkatini çekti. 20 yaşındayken sarı lacivertli takıma transfer oldu. Burada da futboluyla adından söz ettirdi ve kısa sürede Almanya A Milli takımına kadar yükseldi. Biri Türkiye'ye karşı olmak üzere 2 kez Almanya Milli takımı forması giydi. 7 sene Fenerbahçe'de oynadıktan sonra sırasıyla Köln ve Beşiktaş takımlarının formasını terletti. Dönemin Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın kendisini kadroda düşünmemesi ve başka takımlardan teklif almasına rağmen İstanbul'dan ayrılmak istememesi nedeniyle 31 yaşındayken futbolu bıraktı. Aldığı antrenörlük eğitiminin ardından 2017 senesinde Eskişehirspor'da teknik direktörlük görevine getirildi fakat 4 ay sonra bu görevinden ayrıldı. beIN Sports gibi çeşitli kanallarda spor yorumculuğu yapmaya başladı.

Hangi takımı tutuyor?


Bir dönem Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe'ye 1 gol atmasının ardından, "kendimi Beşiktaşlı hissediyorum" sözleriyle gündeme geldi. Fakat sonraki senelerde Fenerbahçe'de kaptanlık yapması dolayısıyla Fenerbahçe'ye daha yakın olduğunu söyledi.

Bir röportajında, çocukluğunun Almanya'da geçtiğini, evde anne ve babasıyla Türkçe konuştuğunu, Alman çocuklarının kendisini hemen aralarına alması dolayısıyla Almancayı çabuk öğrendiğini ve Almanya A Milli takımda oynadığı dönemde Almanya'da yaşayan Türklerin gururu olduğunu söylemiştir. Ayrıca kendisini Alman mı yoksa Türk mü hissettiği konusundaki soruya, her iki kültüründe iyi yanlarını aldığını belirtmiştir.

Mustafa Doğan Nereli?


Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük ve spor yorumculuğu yapmaya başlayan Mustafa Doğan, baba tarafından aslen Isparta Yalvaçlı'dır.
Son Transferleri
2008Karriereende
2007Vereinslos
2004Besiktas
20031.FC Köln
1996Fenerbahce
1994Bayer 05
mustafa-dogan
Mustafa Doğan
Doğum: 1976-05-25 (46 yaşında)
Nereli: Isparta
Burç: ikizler
Meslek: Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
Son Transferleri
2008Karriereende
2007Vereinslos
2004Besiktas
20031.FC Köln
1996Fenerbahce
1994Bayer 05
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status