Mustafa Keser kimdir?

mustafa-keser Mustafa Keser
Doğum:1945-01-01 (78 yaşında)
Nereli:Elazığ
Burç:Oğlak
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
mustafa-keser
Mustafa Keser
Doğum :1945-01-01 (78 yaşında)
Nereli :Elazığ

Burç :

Oğlak
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      facebook_logo
mustafa-keser
1945 senesinde Elazığ'da dünyaya gelen Mustafa Keser, orta okula kadar olan eğitimini doğduğu Maden ilçesinde, liseyi ise yatılı olarak Diyarbakır ve Sivas illerinde tamamladı. Kendisinden dokuz yaş küçük bir de kız kardeşi bulunmaktadır.

Babasının çok iyi keman çaldığını ifade eden Mustafa Keser, eğitim hayatı boyunca keman, ud, bağlama gibi enstrümanları çalmayı öğrendi. Lise mezuniyeti sonrası hayatını tamamen müziğe yönlendirmek amacıyla İstanbul'a giderek çeşitli gazinolarda çalışmaya başladı. Sonrasında askerlik görevini yapmak üzere İzmir'e gitti. Burada edindiği müzikal çevre dolayısıyla askerlik bitiminde İzmir'e yerleşme kararı aldı. 15 yıl boyunca burada Zeki Müren ve Müzeyyen Senar gibi ünlü isimlerle çalıştı. Aynı zamanda TRT İzmir Radyosu'nda müzik çalışmalarında bulundu. Sanatçı kimliği ile maddi sıkıntılarını aşamadığı için bir dönem taksicilik ve market işletmeciliği gibi işlerle de meşgul oldu. 1989 yılında ise İstanbul'a döndü. 1995'de HBB TV'de "Mustafa Keser ve İstekleriniz" isimli müzik programını sundu. Ardından bu programını Kanal 6 ve Flash TV gibi çeşitli televizyon kanallarda isim değişikliği ile devam ettirdi.

Bir röportajında konservatuvar okumadığını ama konservatuvarda hocalık yaptığını ve konservatuvar mezunlarının bilgisinin yüzde 1'ini bile bilmediğini söylemiştir.

1978 yılında eşi Nilüfer Keser ile görücü usulü tanışıp dünya evine girdi. Bu evliliğinden 3 erkek çocuğu dünyaya geldi. Emrah Keser ismindeki oğlu kendisi gibi sanatçıdır.

Mustafa Keser Nereli?


1965 yılından itibaren profesyonel olarak sahnelerde yer alan Mustafa Keser baba tarafından aslen Elazığ Madenli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Öyle Bir Sevda ki - 2002
Cesur Kuşku - 2001
mustafa-keser
Mustafa Keser
Doğum: 1945-01-01 (78 yaşında)
Nereli: Elazığ
Burç: Oğlak
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Öyle Bir Sevda ki
- 2002
Cesur Kuşku
- 2001
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status