Mustafa Varank kimdir?

mustafa-varank Mustafa Varank
Doğum:1976-01-01 (47 yaşında)
Nereli:Trabzon
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
mustafa-varank
Mustafa Varank
Doğum :1976-01-01 (47 yaşında)
Nereli :Trabzon

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
mustafa-varank
1976 senesinde Trabzon'da dünyaya gelen Mustafa Varank, Yedikule ilkokulu ve İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitimlerinin ardından 1999 yılında Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrası bir süre Amerika'da özel eğitimler almış ve orada bulunan bir üniversitede uzman ve araştırmacı olarak görev yapmıştır. Yüksek lisans eğitimini Indiana Üniversitesi'nin Bilgisayar bölümünde tamamlamıştır.

2005 yılında ABD'deki eğitim hayatını tamamlayarak Türkiye'ye dönen Mustafa Varank, Başbakanlıkta çalışmaya başlamış sonrasında 2011 senesinde Başbakan Danışmanlığı görevine getirilmiştir. 2014 yılında ise Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanmıştır.

İsmailağa Kuran Kursunda hafızlık eğitimi de alan ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbeci askerlerin halka açtığı ateş sonrası şehit düşmüştür. Yine aynı yıl dünyaya gelen oğluna şehit ağabeyinin ismini vermiştir. Bir dönem basında, FETÖ mensuplarının en çok hedef aldığı isimlerin başında geldiğine dair haberler yer almıştır.

2018 genel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla yeni kurulan kabinede "Sanayi ve Teknoloji Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur.

Mustafa Varank Nereli?


Büyükelçi ünvanında da sahip olan ve Twitter hesabını aktif olarak kullanmasıyla dikkat çeken Mustafa Varank aslen Trabzon Oflu'dur.
mustafa-varank
Mustafa Varank
Doğum: 1976-01-01 (47 yaşında)
Nereli: Trabzon
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status