Nevzat Aydın kimdir?

nevzat-aydin Nevzat Aydın
Doğum:1976-03-08 (47 yaşında)
Nereli:Ordu
Burç:Balık
Meslek:İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
nevzat-aydin
Nevzat Aydın
Doğum :1976-03-08 (47 yaşında)
Nereli :Ordu

Burç :

Balık
Meslek :İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
nevzat-aydin
1976 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Nevzat Aydın'ın babası noter annesi ise öğretmendir. Anne ve babasının işi gereği Anadolu'nun farklı bölgelerinde yaşamıştır.Bursa Anadolu Lisesi'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

2000 yılında San Francisco Üniversitesi’nden MBA derecesini almak üzere Silikon Vadisi’ne gitmiş ve burada başarılı olan iş modellerini incelerken yemek sipariş fikri ilgisini çekmiştir. Bu fikir sonrası eğitimini yarıda bırakıp projesini hayata geçirmek üzere hemen Türkiye'ye dönmüş ve yemek sipariş projesini anlattığı iki en yakın arkadaşı Cem Nufusi ve Melih Ödemiş ile Yemeksepeti şirketini kurmuştur.

40 metrekarelik bir ofisle hikayesine başlayan Yemeksepeti, ilk başlarda Türkiye şartlarının da uygun olmaması nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşamıştır. Kurulduktan sonra restoran ziyaretlerine başlayan ekip ilk 15 restorandan olumsuz cevap almış, sonrasında zorlanarak da olsa 26 restoran ile anlaşma imzalanmıştır. Yemeksepeti ilk kurulduğunda siparişleri faks üzerinden almaktaydı. ilk 5 sene herhangi bir kazanç elde edemeden ayakta kalmaya çalışmıştır. Günlük 1-2 sipariş alan şirket daha sonraki yıllarda ekibin projesine olan bağlılığı ve insanların yemek siparişi verme alışkanlıkları yavaş yavaş değiştirmesi ile binlerce siparişe ulaşmıştır. 2015 yılında ise Yemeksepeti Almanya menşeili bir şirket tarafından 589 milyon dolar karşılığında satın alınmıştır. Hisselerinin %100'ünün satılmasına rağmen Nevzat Aydın şirketteki CEO'luk görevine devam etmektedir. 2010 senesinde Amerika Başkanı Barack Obama'nın dikkatini çekip Girişimcilik Zirvesi'ne çağırdığı dünyadaki 15 kişi biri olmuştur.

Bir röportajında yemek yapma konusunda başarılı olmadığını ama bir oturuşta 35 tane ıslak hamburger yiyebildiğini, imkanı olsa masaya oturmak isteyeceği 3 kişinin Atatürk, Steve Jobs ve Zagor olduğunu söylemiştir. Ayrıca sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanmakta ve burada da oldukça fazla ilgi görmektedir. Bir dönem Yemek Sepetinin satışından kazandığı paranın 27 milyon dolarını, 114 çalışanına dağıtmasıyla gündeme gelmiştir.

2011 yılında Hırvatistan'ın Dubrovnik şehrindeki düğünle evlendiği eşi Melis Pekand ile 2017 yılında boşanmıştır.

Nevzat Aydın Nereli?


Fanatik derecece Trabzonsporlu olan ve bir dönem bu kulübün yönetim kurulunda da yer alan Nevzat Aydın, Twitter'da bir kullanıcının sorusuna verdiği cevapta aslen Ordu Fatsalı olduğunu fakat bu şehre hiç gitmediğini ifade etmiştir. Türkiye'de girişimcilik denince akla ilk gelen kişilerden olan başarılı isim, anne tarafından ise Trabzonlu'dur.
nevzat-aydin
Nevzat Aydın
Doğum: 1976-03-08 (47 yaşında)
Nereli: Ordu
Burç: Balık
Meslek: İş Adamı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status