Nihat Altınkaya kimdir?

nihat-altinkaya Nihat Altınkaya
Doğum:1979-09-28 (43 yaşında)
Nereli:Rize
Burç:Terazi
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
nihat-altinkaya
Nihat Altınkaya
Doğum :1979-09-28 (43 yaşında)
Nereli :Rize

Burç :

Terazi
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
nihat-altinkaya
1979 senesinde demirçelik fabrikasında çalışan bir babanın ve bankacı bir annenin çocuğu olarak Karabük'te dünyaya gelen Nihat Altınkaya, liseye kadar olan eğitimini Karabük'te tamamladı. Lisede okulun voleybol takımında oynadı. Voleyboldaki yeteneğini keşfettikten sonra Emlak Bank Voleybol takımında oynamak üzere Ankara'ya yerleşti. Geçen 2 senenin ardından bacağından sakatlanması üzerine voleybolu bırakmak zorunda kaldı. 2 kız kardeşi bulunmaktadır.

Voleybolu bıraktıktan sonra Balıkesir'de bir gece kulübünde güvenlikten sorumlu müdür olarak çalıştı. Bir dönem arkadaşlarının önerisiyle Fenerbahçe'de boks sporu yaptı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra İstiklal caddesinde gezerken tesadüf eseri karşılaştığı bir cast ajansının sahibi tarafından kendisine oyunculuk teklifi yapıldı. Kabul etmesiyle birlikte ilk kez kamera karşısına 2003 senesinde Funda Arar'ın Özledim şarkısının klibinde oynayarak geçti. Ardından bir arkadaşının vasıtasıyla Ay Yapım'ın sahibi ile tanıştı. Bu tanışmanın ardından "Menekşe ile Halil" isimli dizide bir rol aldı. Sonrasında kariyerindeki en büyük çıkışı yakalayacağı "Yaprak Dökümü" dizisiyle ekranlarda görülmeye başlandı. Ardından sırasıyla "Karadayı", "Kara Para Aşk", "Medcezir" ve "Söz" gibi öne çıkan dizilerde karakterlere hayat verdi. 2012 senesinde katıldığı "Survivor" yarışmasında şampiyon oldu.

2010 senesinde oyuncu olmadan önce tanıştığı eşi İmre Altınkaya ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 2 kız çocuğu dünyaya geldi.

Bir röportajında, eşi ile düğünlerinin ailelerinin olmaması dolayısıyla buruk geçtiğini, lakabının "Niko" olduğunu, döneri çok sevdiğini, rap dinlediğini ve Kadir İnanır ile Cüneyt Arkın'ın en sevdiği aktörlerden olduğunu söylemiştir.

Nihat Altınkaya Nereli?


Kendisini evcimen, duygusal ve pozitif bir insan olarak tanımlayan, Beşiktaş taraftarı 1.88 boyundaki başarılı Oyuncu Nihat Altınkaya aslen Rizeli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Söz Erdem Korkmaz 2017
Yüksek Sosyete Levent 2016
Kara Para Aşk Serhat 2014
Tozlu Yollar Fikret 2013
Karadayı Sinan Koca 2012 - 2015
Unutulmaz Aras Eroğlu 2009
Kahramanlar - 2009
nihat-altinkaya
Nihat Altınkaya
Doğum: 1979-09-28 (43 yaşında)
Nereli: Rize
Burç: Terazi
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Söz
Erdem Korkmaz 2017
Yüksek Sosyete
Levent 2016
Kara Para Aşk
Serhat 2014
Tozlu Yollar
Fikret 2013
Karadayı
Sinan Koca 2012 - 2015
Unutulmaz
Aras Eroğlu 2009
Kahramanlar
- 2009
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status