Nihat Doğan kimdir?

nihat-dogan Nihat Doğan
Doğum:1976-02-13 (46 yaşında)
Nereli:Muş
Burç:Kova
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
nihat-dogan
Nihat Doğan
Doğum :1976-02-13 (46 yaşında)
Nereli :Muş

Burç :

Kova
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
nihat-dogan
1976 senesinde, sabun fabrikasında işçi, hafız bir babanın çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Nihat Doğan, 11 yaşındayken babasını kemik kanseri sebebiyle kaybetti. Ailesinin geçimini sağlamak amacıyla genç yaşlarda su satıcılığı, boyacılık ve muavinlik yaptı. Babasının 3. evliliğinden doğdu. Annesi, babasının amcasının kızıdır. 5 kardeşi daha vardır.

Lise 2. sınıftayken kendisini çay bahçesinde dinleyen bir aile tarafından Almanya'ya davet edilmesi sonrası bir dönem Almanya'da sahne aldı. Fakat "yerinin burası olmadığını" anlayarak Türkiye'ye geri döndü. 1994 senesinde çıkardığı "Kırdın Kalbimi" isimli ilk albümü ile adını duyurdu. Ardından yayımladığı çeşitli albümlerle herkesin tanıdığı sanatçı haline geldi. 2011 senesinde Survivor yarışmasına katılarak yarışmayı ikinci bitirdi.

2015 senesinde Türkiye gündeminin başında yer alan Özgecan Aslan cinayeti hakkındaki "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın" tweeti büyük tepkiye neden oldu. Yine aynı yıl Survivor yarışmasına katılacağı açıklanınca, sosyal medyada başlatılan #NihatVarsaSurvivorBoykot hashtagi sonrası son anda yarışmanın kadrosundan çıkarıldı.

Bir dönem Seda Sayan ile nişanlanan fakat nikah masasına oturmadan ayrılan Nihat Doğan, 2018 senesinde eski Survivor yarışmacısı atlet Birsen Bekgöz ile aşk yaşamaya başladı. Bu ilişki sosyal medya ve magazin programlarında oldukça fazla konuşuldu.

Bir röportajında babasının devlete karşı dik duran birisi olduğunu, o dönemde camilerin kapatılmasına tepki olarak askerliğini de yapmadığını söylemiştir. Ayrıca en büyük hayalinin milletvekili olmak olduğunu ifade etmiştir.

Nihat Doğan Nereli?


En büyük kusurunun çok fazla eleştiriye gelmemek olduğunu belirten Kürt kökenli Sanatçı Nihat Doğan aslen Muşlu'dur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Sultan - 2001 Şahin 2001
Yaptığı Albümler
1994Kırdın Kalbimi
nihat-dogan
Nihat Doğan
Doğum: 1976-02-13 (46 yaşında)
Nereli: Muş
Burç: Kova
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Sultan - 2001
Şahin 2001
Yaptığı Albümler
1994Kırdın Kalbimi
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status