Nil Karaibrahimgil kimdir?

nil-karaibrahimgil Nil Karaibrahimgil
Doğum:1976-10-17 (47 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Terazi
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
nil-karaibrahimgil
Nil Karaibrahimgil
Doğum :1976-10-17 (47 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Terazi
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
nil-karaibrahimgil
1976 senesinde müzisyen bir babanın çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen Nil Karaibrahimgil, babasının mesleğinin de etkisiyle küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. İlk bestesini 12 yaşında yazdı, ayrıca piyano ve caz gitarı gibi müzik enstrümanlarını çalmasını öğrendi. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim gördü.

RPM Radar isimli reklam ajansında staj yaparak çalışma hayatına adım atan Nil Karaibrahimgil, bir süre sonra Şarkıcı Sertap Erener'in kardeşi Serdar Erener'in ortağı olduğu Reklamevi'nde part time olarak metin yazarlığı yapmaya başladı. Bu şirkette çalışırken 24 yaşında Turkcell hazır kart reklamı için "Ben Özgürüm" şarkısını yazdı. Daha sonrasında Turkcell tarafından kendisine, müziğini bestelediği ve seslendirdiği reklam filminde oynama teklifi sunuldu. Bu teklifi kabul edip reklamda rol almasıyla bir anda adından söz ettirmeye başladı. 2 sene sonra 2002'de ise "Nil Dünyası" isimli ilk albümünü dinleyicilere sundu. Ardından çıkardığı çeşitli albümlerle dinleyicilerin beğenisini kazanarak müzik dünyasındaki başarısını sürdürdü. Aynı zamanda Ülker, Derimod, Cornetto ve Varyap gibi markaların reklam müziklerini yaptı. 2011'de kadın-erkek ilişkilerini ele aldığı "Nil'in Kelebekleri" isimli ilk kitabını yayımladı. Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazıları yazdı.

2010 senesinde Sertap Erener'in kardeşi ve bir dönem çalıştığı reklam ajansının ortağı, kendisinden 16 yaş büyük Serdar Erener ile Mısır'da Nil nehri kıyısında yapılan bir nikahla dünya evine girdi. Bu evliliğinden "Aziz Arif Erener" isimli bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Nil Karaibrahimgil nereli?


Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan ve genellikle genç kızları cesaretlendirici şarkılarıyla tanınan Nil Karaibrahimgil baba tarafından aslen Ankaralı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Bez Bebek Konuk Oyuncu 2007
Yaptığı Albümler
2012Ben Buraya Çıplak Geldim
2009Nil Kıyısında
2006Tek Taşımı Kendim Aldım
2004Nil FM
2002Nil Dünyası
nil-karaibrahimgil
Nil Karaibrahimgil
Doğum: 1976-10-17 (47 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Terazi
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Bez Bebek
Konuk Oyuncu 2007
Yaptığı Albümler
2012Ben Buraya Çıplak Geldim
2009Nil Kıyısında
2006Tek Taşımı Kendim Aldım
2004Nil FM
2002Nil Dünyası
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status