Nur Yerlitaş kimdir?

nur-yerlitas Nur Yerlitaş
Doğum:1955-08-11 (68 yaşında)
Nereli:Giresun
Burç:Aslan
Meslek:Modacı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
nur-yerlitas
Nur Yerlitaş
Doğum :1955-08-11 (68 yaşında)
Nereli :Giresun

Burç :

Aslan
Meslek :Modacı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo
nur-yerlitas
1955 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Nur Yerlitaş, çocuk yaşlardan itibaren giysi ve kostümlere ilgi duydu. Genç yaşlarda butikçilik yapan bir kız arkadaşına "imrenerek" butikçi dükkanı açmaya karar verdi. Bu işi yapmasına karşı çıkmalarından çekindiği dayılarına Konya'ya gideceğini söyleyerek Milano'ya gitti ve ilk bavul ticaretini yaptı. Getirdiği giysilerle Lale Pasajı’nda ilk butiğini açtı.

İlk butiğini açması sonrası işlerinin de iyi olmasının etkisiyle Milano'ya dil eğitimi almaya gitmiş, babasının vefatı üzerine bu eğitimini yarıda bırakarak Türkiye'ye dönmüştür. Ardından butikçiliği bırakarak, giysi tasarlayıp dikeceği atölyesini açmış ve burada tasarladığı ürünleri ünlü kişilere satmaya başlamıştır. Bir anda ünlülerin modacısı haline gelen Nur Yerlitaş, ardından katıldığı bir televizyon programının yüksek reyting alması sonucu ekranlarda jürilik yapmaya başlamıştır.

İlk olarak 2007 senesinde yayımlanan "Bak Kim Dans Ediyor" isimli programla ekranlara çıkmış daha sonra sırasıyla 2010'da "Yemekteyiz", 2011'de "Bugün Ne Giysem", 2014'te "Bu Tarz Benim" ve 2015'te "İşte Benim Stilim" gibi programlarda yer almıştır.

2016 senesinde meme kanserine yakalanarak bu hastalığı atlatmıştır. 2017 senesinde ise jürilik yaptığı bir televizyon programında kullandığı "Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter" şeklindeki sözleri nedeniyle sosyal medyada oldukça fazla eleştirilmiş ve hakkında mahkemece soruşturma başlatılmıştır. Ünlü modacı konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ülkeme olan saygımı karalamaya kimsenin gücü yetmez" şeklinde ifadelere yer vermiştir.

Nur Yerlitaş Nereli?


Bir röportajında anne tarafından Arap kökenli olduğunu dedesinin Mısır'dan Siirt'te oradan da İstanbul'a göç ettiğini söylemiştir. Nur Yerlitaş baba tarafından ise aslen Giresunlu'dur.
nur-yerlitas
Nur Yerlitaş
Doğum: 1955-08-11 (68 yaşında)
Nereli: Giresun
Burç: Aslan
Meslek: Modacı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status