Oğuzhan Uğur kimdir?

oguzhan-ugur Oğuzhan Uğur
Doğum:1984-01-29 (39 yaşında)
Nereli:Ankara
Burç:Kova
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
oguzhan-ugur
Oğuzhan Uğur
Doğum :1984-01-29 (39 yaşında)
Nereli :Ankara

Burç :

Kova
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
oguzhan-ugur
1984 yılında Ankara'da dünyaya gelen Oğuzhan Uğur, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi görürken yönetmen Osman Sınav'ın asistanlığını yapmıştır. Youtube kanalında(BaBaLa TV) yayımladığı skeçlerle tanınır hale gelmiştir. 2018 genel seçimlerinde başkan adayı olan "Meral Akşener" ve "Temel Karamollaoğlu" ile söyleşi de gerçekleştirmiştir.

Albay olan babası Hasan Atilla Uğur, Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasından sonra onu ilk sorgulayan kişilerdendir.

2011 senesinde vizyona giren "Ağır Abi" filminde ilk yönetmenlik deneyimini yaşamış, 2015 senesinde "Pişt", 2016'da ise "Bizans Oyunları" isimli filmlerde rol almıştır. Bir röportajında ise sinemayı sadece gelir kapısı olarak gördüğünü ifade etmiştir.

Bir yandan müzisyenlik kariyerini de sürdürmüş ve 2012 yılında ilk albümü olan "Çok Şükür"ü dinleyicilerle buluşturmuştur. Bu albümünde "Terbiyesizim" isimli şarkısı öne çıkmış ve 7 milyon kez izlenmiştir. Annesinin ısrarı ile albüm yaptığını ve albümdeki şarkıların sözlerini stüdyonun yanında bulunan börekçide yazdığını belirtmiştir.

Murat Dalkılıç'ın Leyla isimli şarkısının klibinde yönetmenlik yapmış, "Mağlubiyet" isimli parçasını da birlikte seslendirmiştir.

Oğuzhan Uğur Nereli?


Yönetmenlik, şarkıcılık, senaristlik, karikatüristlik ve Youtuberlık gibi çok sayıda farklı dallarda başarılı işlere imza atan ve kendisini sosyofobik bir insan olarak tanımlayan Oğuzhan Uğur, aslen Ankaralı'dır.
oguzhan-ugur
Oğuzhan Uğur
Doğum: 1984-01-29 (39 yaşında)
Nereli: Ankara
Burç: Kova
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status