Onur Buldu kimdir?

onur-buldu Onur Buldu
Doğum:1982-08-04 (41 yaşında)
Nereli:Tunceli
Burç:Aslan
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
onur-buldu
Onur Buldu
Doğum :1982-08-04 (41 yaşında)
Nereli :Tunceli

Burç :

Aslan
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
onur-buldu
1982 senesinde öğretmen babanın ve ebe annenin 2. çocuğu olarak İzmir'in Bergama ilçesindeki bir köyde dünyaya gelen Onur Buldu, 25 yaşına kadar İzmir'de ikamet etti. İzmir 9 Eylül Üniversitesi, sahne sanatları bölümünü tamamladıktan sonra ise İstanbul'a yerleşti.

Üniversite yıllarında 1 sene İzmir Devlet Tiyatrosunda görev yapan Onur Buldu, mezuniyetinden sonra, bir kurum tiyatrosunda çalışmanın kendisine göre olmadığını anlayarak İstanbul'a taşındı. Burada üniversiteden arkadaşı olan oyuncu Sarp Apak'ın evine yerleşti. Çeşitli dizilerde ufak rollerde oynamaya başladı. 2008 senesinde ise "Yalancı Romantik" isimli dizideki rolüyle yıldızı parladı. Sonraki senelerde sırasıyla, "Papatyam", "Hırsız Adam", "Güldür Güldür" ve "Anasının Oğlu" gibi öne çıkan yapımlarda yer aldı. Özellikle Güldür Güldür isimli skeç programındaki performansı ile kariyerindeki en önemli çıkışı yakalayarak herkes tarafından tanınan kişi haline geldi. 2018'de Star Tv ekranlarından yayımlanan "Eyvah Düşüyorum" isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı. Ayrıca Mcdonalds ve Süt Diyarı gibi markaların reklamlarında boy gösterdi.

Öne Çıkan Detaylar


Bir röportajında, ilkokulda 5 sene boyunca öğretmen olan babasının öğrencisi olduğunu, okulda babasından ona öğretmenim yerine baba dediği için tokat yediğini, playstation oynamayı ve gece yaşamayı daha çok sevdiğini, çoğunlukla sabaha karşı uyuduğunu, İstanbul'a ilk geldiği yıllarda 1 sene kendisine Sarp Apak'ın baktığını ve girişken yapıda birisi olduğunu söylemiştir.

Onur Buldu Nereli?


Beşiktaş taraftarı, 1.70 m. boyundaki başarılı oyuncu ve komedyen Onur Buldu baba tarafından aslen Tunceli Malazgirtli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Analı Oğullu - 2014
Anasının Oğlu Cüneyt Yıldırım 2014
Güldür Güldür Bilal Koçyiğit 2013
Hızsız Adam - 2012
Aşağı Yukarı Yemişlililer - 2011
Papatyam Çaycı Yusuf 2009
Yalancı Romantik - 2008
onur-buldu
Onur Buldu
Doğum: 1982-08-04 (41 yaşında)
Nereli: Tunceli
Burç: Aslan
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Analı Oğullu
- 2014
Anasının Oğlu
Cüneyt Yıldırım 2014
Güldür Güldür
Bilal Koçyiğit 2013
Hızsız Adam
- 2012
Aşağı Yukarı Yemişlililer
- 2011
Papatyam
Çaycı Yusuf 2009
Yalancı Romantik
- 2008
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status