Ozan Dolunay kimdir?

ozan-dolunay Ozan Dolunay
Doğum:1990-05-02 (33 yaşında)
Nereli:Antalya
Burç:Boğa
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ozan-dolunay
Ozan Dolunay
Doğum :1990-05-02 (33 yaşında)
Nereli :Antalya

Burç :

Boğa
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ozan-dolunay
1991 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ozan Dolunay, İstanbul'da bulunan Özel Enka Lisesi'nden mezun olmuştur. Burada eğitim görürken, afs öğrenci değişim programı kapsamında Lise dönemini Amerika’da geçirmiştir. Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitim görmektedir. Bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Üniversite eğitimini tamamlarken bir yandan da oyunculuk dersleri alan Ozan Dolunay, ilk kez Craft Tiyatro’da sahnelenen Killology isimli oyunla izleyici karşısına çıkmıştır. İlk olarak TV ekranlarında görülmeye ise, 2015 yılında yayımlanan "Tatlı Küçük Yalancılar" isimli diziyle başlamıştır. Ardından sırasıyla 2016 yılında "Yüksek Sosyete" ve 2017 "Lise Devriyesi" gibi öne çıkan dizilerde karakterlere hayat vermiştir. Ayrıca bir dönem Patos reklam filminde de oynamıştır.

Elektronik müziğe, fotoğrafçılığa, basketbola ilgi duyduğunu ve Johnny Depp'in örnek aldığı oyunculardan biri olduğunu belirtmiştir. Bir dönem, Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde rol arkadaşın olan sevgilisi Melisa Şenolsun ile İspanya'ya tatile gitmesi, magazin haberlerine konu olmuştur.

Ozan Dolunay Nereli?


Makine Mühendisliğine dönmeyeceğini, insanın sevdiği işi yapması gerektiğini ifade eden ve fanatik derecede Beşiktaşlı olan Oyuncu Mehmet Ozan Dolunay aslen Antalyalı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Darısı Başımıza Ozan 2018
Lise Devriyesi Yiğit Doğrusöz 2017
Yüksek Sosyete Mert 2016
Oyunbozan Rüzgar 2016
Tatlı Küçük Yalancılar Barış 2015
ozan-dolunay
Ozan Dolunay
Doğum: 1990-05-02 (33 yaşında)
Nereli: Antalya
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Darısı Başımıza
Ozan 2018
Lise Devriyesi
Yiğit Doğrusöz 2017
Yüksek Sosyete
Mert 2016
Oyunbozan
Rüzgar 2016
Tatlı Küçük Yalancılar
Barış 2015
il_sec
burc_sec
Yorumlar
Gizem  2019-05-29
Yakışıklı bir oyuncu oynadığı dizilerden sadece ikitaneaine bakmadım şimdi oynadığı zalim istanbul dizisi en sevdiğim dizi çok seviyorum


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status