Özgür Ozan kimdir?

ozgur-ozan Özgür Ozan
Doğum:1966-01-05 (57 yaşında)
Nereli:Bolu
Burç:Oğlak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
ozgur-ozan
Özgür Ozan
Doğum :1966-01-05 (57 yaşında)
Nereli :Bolu

Burç :

Oğlak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
ozgur-ozan
Özgür Ozan, 1966 yılında memur bir babanın çocuğu olarak Bolu'da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Ankara'da, Sanat tiyatrosunda başlamış sonrasında ise İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nünden mezun olmuştur. Ayrıca 19 yaşına kadar profesyonel olarak basketbol oynamıştır.Bir kardeşi bulunmaktadır. Kalabalık bir ailede büyüdüğünü ifade etmiştir.

Üniversitede eğitim görürken İzmir Devlet Tiyatrosunda, sonrasında ise Adana Devlet Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapmıştır. İstanbul'a yerleştikten sonra ilk olarak 2002 yılında yayımlanmaya başlayan ve ona şöhretin kapısını aralayan "Çocuklar Duymasın" isimli dizide kılıbık bir koca olan Selami karakterini canlandırmıştır. Ardından 2006 yılında yine Türkiye'deki en başarılı yapımlardan biri olan "Arka Sokaklar" dizisinde "Baş-komiser Hüsnü Çoban" karakterine hayat vermiştir. Ayrıca "Ruhsar" ve "Çiçek Taksi" dizilerinde de rol almıştır.

2005 yılında dünya evine girdiği eşi uygulayıcı yapımcı Neslihan Uğur ile "Çocuklar Duymasın" setinde tanışmıştır. Bu evliliğinden Derin ve Demir isimli iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Bir röportajında haksızlığa tahammül edemediğini, gençlik yıllarında anne-babasına çok bağlı olduğunu, evinde en sevdiği yerin televizyonun karşısı olduğunu ve çocuklarının bakımında anneannelerinin kendilerine yardımda bulunduğunu ifade etmiştir. Ünlü oyuncu sosyal medyada ABD'li model ve oyuncu Gigi Hadid'in babası Mohamed Hadid'e benzetilmektedir.

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Hüsnü Çoban'ın, dizide vurularak hastaneye kaldırılması sonrası Twitter'da "Hüsnü Çoban ölüyor mu sorusu" gündem olmuş ayrıca adına Facebook üzerinden cenaze töreni düzenlenmiş ve bu etkinlik 160 bin kişi tarafından onaylanmıştır.

Özgür Ozan Nereli?


Beşiktaş takımını tutan Özgür Ozan, aslen Bolulu'dur.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
İşler Güçler Konuk Oyuncu 2012
Arka Sokaklar Hüsnü 2006
Acemi Cadı Konuk Oyuncu 2006
Deli Duran Mekmenımın 2005
Çocuklar Ne Olacak Selami 2004
Çocuklar Duymasın Selami 2002
Zülküf ile Zarife - 2000
ozgur-ozan
Özgür Ozan
Doğum: 1966-01-05 (57 yaşında)
Nereli: Bolu
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
İşler Güçler
Konuk Oyuncu 2012
Arka Sokaklar
Hüsnü 2006
Acemi Cadı
Konuk Oyuncu 2006
Deli Duran
Mekmenımın 2005
Çocuklar Ne Olacak
Selami 2004
Çocuklar Duymasın
Selami 2002
Zülküf ile Zarife
- 2000
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status