Pelin Çift kimdir?

pelin-cift Pelin Çift
Doğum:1978-11-26 (44 yaşında)
Nereli:Giresun
Burç:Yay
Meslek:Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
pelin-cift
Pelin Çift
Doğum :1978-11-26 (44 yaşında)
Nereli :Giresun

Burç :

Yay
Meslek :Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
pelin-cift
1978 senesinde İzmir'de dünyaya gelen Pelin Çift, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi'nin kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı.

Pelin Çift, 19 yaşında üniversite öğrencisiyken NTV kanalında hava durumu programını sunmasıyla meslek hayatına adım attı. Daha sonra sırasıyla Sky Türk, CNN Türk ve Habertürk gibi kurumlarda görev yaptı. Özellikle Habertürk kanalında sunduğu "Gündem Ötesi" programıyla hafızalara kazındı. 2015'de bu programını "Pelin Çift ile Gündem Ötesi" ismiyle TRT 1 ekranlarına taşıdı. Ayrıca, "Ayafosya'nın Gizli Tarihi", "Osmanlı'yı Öğreniyorum", "Beynin Sırları" ve "Tarih Bizi Çağırıyor" gibi kitapları kaleme aldı.

Evliliği ve Çocuğu


2009 senesinde Okan Akbaş ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Ömer isimli bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Bir röportajında, en güçlü yönünün tecrübesi olduğunu, işini çok sevdiğini, uzaktan soğuk durduğunu fakat kendisini yakından tanıyanların öyle düşünmediğini, hırslı olmadığını, spor yapmanın kendisine sıkıcı geldiğini, kitap okuyarak kafasını dağıttığını, mesleki anlamda en çok annesi tarafından eleştirildiğini ve sunucu olmasaydı müzisyen olmak isteyeceğini söylemiştir.

Pelin Çift Nereli?


Toplumsal konulara duyarlı yapısıyla dikkat çeken başarılı sunucu Pelin Çift, sunduğu bir "Gündem Ötesi" programında baba tarafından aslen Giresunlu olduğunu açıklamıştır.
pelin-cift
Pelin Çift
Doğum: 1978-11-26 (44 yaşında)
Nereli: Giresun
Burç: Yay
Meslek: Sunucu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status