Rasim Öztekin kimdir?

rasim-oztekin Rasim Öztekin
Doğum:1959-01-14 (63 yaşında)
Nereli:Makedonya
Burç:Oğlak
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
rasim-oztekin
Rasim Öztekin
Doğum :1959-01-14 (63 yaşında)
Nereli :Makedonya

Burç :

Oğlak
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
rasim-oztekin
1959 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Rasim Öztekin, Galatasaray Lisesi mezunudur. 1981 yılında Ferhan Şensoy'un kuruculuğunu yaptığı Ortaoyuncular ve Nöbetçi Tiyatro topluluklarında profesyonel sanatçılığa başladı. 20 yılı aşan bir süre başöğretmen olarak gördüğü Ferhan Şensoy ile tiyatro sahnelerinde yer aldı.

Rasim Öztekin ilk olarak, 1983 senesinde TRT'de yönetmenlik yapan bir yakının vasıtasıyla Ferhan Şensoy'un yönetmenliğini yaptığı "Köşe Dönücü" isimli kısa bir filmde rol aldı. Sonraki yıllarda çeşitli film ve dizilerde karakterlere hayat verip seslendirme çalışmalarında bulundu. Geniş Aile, Düğün Dernek, Kardeş Payı ve Seksenler gibi öne çıkan projelerde yer aldı. Özellikle Seksenler dizisinde canlandırdığı Fehmi Baba karakteriyle hafızalara kazındı.

Tiyatro sahnelerinde manevi bir değeri olan Hasan Efendi Kavuğu'nun İsmail Dümbüllü, Münir Özkul ve Ferhan Şensoy'un ardından beşinci sahibini oldu.

Evlilikleri ve çocuğu


İlk evliliğinden kendisi gibi tiyatrocu olan kızı Pelin Öztekin dünyaya geldi. 2005 senesinde 2. kez dünya evine girerek sağlık alanında çalışmalarda bulunan Gazeteci Yazar Esra Kazancıbaşı ile hayatını birleştirdi.

Bir röportajında eşinin Fenerbahçe kendisinin ise fanatik Galatasaray taraftarı olduğunu, yemekte seçici oluğunu, biraz gurme tarafının bulunduğunu, ileride bir yemek programı yapmayı istediğini, 2009 senesinden itibaren kalp yetersizliği sorunu nedeniyle kalp pili kullandığını ve komedi oyunculuğunun dramdan daha zor olduğunu söylemiştir.

Rasim Öztekin Nereli?


Usta Oyuncu ve Tiyatrocu Rasim Öztekin'in baba tarafından aslen Makedonya göçmeni olduğu bilinmektedir. Osmanlı subayı olan dedesi Rasim Celalettin Bey, bir dönem Padişah 2. Abdülhamit'in muhafız subaylığını yaptı, ayrıca yeni kurulan mecliste Osmaniye, Bilecik ve Kütahya milletvekilliği görevlerini yürüttü. Ölümünden sonra ailesi Öztekin soyismini aldı.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Klavye Delikanlıları - 2017
Görevimiz Komedi - 2016
Kardeş Payı Konuk Oyuncu 2014
Seksenler Fehmi 2012 - 2017
Geniş Aile Kuddusi 2009
Komedi Türk - 2008
Eyvah Halam Hilmi 2008
rasim-oztekin
Rasim Öztekin
Doğum: 1959-01-14 (63 yaşında)
Nereli: Makedonya
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Klavye Delikanlıları
- 2017
Görevimiz Komedi
- 2016
Kardeş Payı
Konuk Oyuncu 2014
Seksenler
Fehmi 2012 - 2017
Geniş Aile
Kuddusi 2009
Komedi Türk
- 2008
Eyvah Halam
Hilmi 2008
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status