Rıdvan Dilmen kimdir?

ridvan-dilmen Rıdvan Dilmen
Doğum:1962-08-15 (60 yaşında)
Nereli:Aydın
Burç:Aslan
Meslek:Spor Yorumcusu
ridvan-dilmen
Rıdvan Dilmen
Doğum :1962-08-15 (60 yaşında)
Nereli :Aydın

Burç :

Aslan
Meslek :Spor Yorumcusu
ridvan-dilmen
Rıdvan Dilmen, 1962 senesinde aşırı solcu işçi bir babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak Aydın'da dünyaya geldi. Spora atletizm ile başladı. 13 yaşında Nazilli'nin sokak aralarında futbol oynarken Nazilli Sümerspor tarafından keşfedildi. Türkiye İşçi Partisine üye de olan babasını 12 yaşındayken kalp krizi sonucu kaybetti.

Altyapı eğitimini Nazilli Sümerspor'da aldı. Takımıyla yenilgisiz olarak şampiyonluk yaşadı. Burada gösterdiği başarılı performans o zamanlar amatör ligde mücadele eden Muğlaspor'un dikkatini çekti. 1979 senesinde Muğlaspor'a transfer oldu. Muğlaspor'a transfer olduğu ilk sezonda takımı amatör ligden 2. lige yükseldi. "Şeytan" lakabını yine o sene Muğlaspor teknik direktörü "Kemal Dirikan" tarafından "Şeytan gibi bir zekan var" şeklindeki sözleri ile aldı. Ardından sırasıyla Boluspor ve Sarıyer formalarını giydi. 1987 senesinde ise onu tüm Türkiye'nin tanımasını sağlayacak olan imzayı atarak Fenerbahçe'ye transfer oldu. Tam 8 sene boyunca başarıyla sarı lacivertli formayı terletti. 1995 senesinde ise, adını kulübün tarihine Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen olarak kazıyarak futbolu bıraktı.

Futbolu bıraktıktan sonra bir dönem Fenerbahçe'de menajerlik görevinde bulundu. Ardından sırasıyla Vanspor, Fenerbahçe, Altay, Adanaspor ve Karşıyaka kulüplerinde teknik direktörlük yaptı. Özellikle Vanspor'u şampiyon yapıp Süper Lig'e çıkarmasıyla teknik direktörlük kariyerinde önemli bir başarı elde etti.

Teknik direktörlük görevinden sonra televizyonda spor yorumculuğu yapmaya başladı. Aynı zamanda Sabah Gazetesinde haftanın maçlarını değerlendirdiği köşe yazıları kaleme aldı. Bir dönem lenf kanseri ile mücadele etti. Uygulanan tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

İlk evliliğini Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce yapan Rıdvan Dilmen'in bu evliliğinden "Erdi" isimli bir çocuğu dünyaya geldi. 2. evliliğini ise 1999 senesinde eczacı "Ayşe Dilmen" ile yaptı. 16 yıl süren bu evliliğinden "Eda" isimli bir kızı dünyaya geldi. Bir dönem kendisinden 19 yaş küçük sunucu "Tuğba Dural" ile aşk yaşadığına dair haberler basında yer aldı.

2017 senesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyerek başkanlık referandumu için başlattığı "EVET" kampanyası ile gündeme geldi. Bu konu ile ilgili yapılan eleştirilere ise "Tayyip Erdoğan'ı seviyorum, bu ülke için şans görüyorum. İsteyen eleştirsin" şeklindeki sözleri ile cevap verdi.

Rıdvan Dilmen nereli?


Futbol severlerin kendisini "Şeytan" lakabıyla tanıdığı, Fenerbahçeli eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen aslen Aydın Nazilli'dir.
ridvan-dilmen
Rıdvan Dilmen
Doğum: 1962-08-15 (60 yaşında)
Nereli: Aydın
Burç: Aslan
Meslek: Spor Yorumcusu
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status