Rıza Çalımbay kimdir?

riza-calimbay Rıza Çalımbay
Doğum:1963-02-02 (58 yaşında)
Nereli:Sivas
Burç:Kova
Meslek:Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
riza-calimbay
Rıza Çalımbay
Doğum :1963-02-02 (58 yaşında)
Nereli :Sivas

Burç :

Kova
Meslek :Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo
riza-calimbay
1963 senesinde kapıcılık yapan bir babanın çocuğu olarak Sivas'ta dünyaya gelen Rıza Çalımbay, ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındıktan sonra Trabzonlu bir bakkalın yanında çırak olarak çalıştı. Küçük yaşlarda mahalle aralarında oynayarak başladığı futbolculuğa Beşiktaş seçmelerine katılıp seçilmesiyle birlikte ilk adımını attı. Ailesinin maddi imkansızlıkları sebebiyle eğitimine ilkokuldan sonra devam etmedi.

Beşiktaş altyapısında gösterdiği başarılı performans sonrası A takıma kadar yükseldi. Tam 16 sene siyah beyazlı formayı terletti. 16 sezonda 494 lig maçı oynadı ve jübilesini de 1996 yılında Beşiktaş'ta yaptı. Daha sonra eğitim alarak Göztepe'de teknik direktörlük kariyerine başladı. Süperlig'de mücadele eden bir çok kulübün yanı sıra Beşiktaş ve Trabzonspor gibi önemli takımları da çalıştırdı. Özellikle Denizlispor'un başındayken UEFA Kupası'nda 4. tura kadar yükselmesi kariyerindeki en önemli başarılardandır. Ayrıca 38 kere Türkiye A Milli takımının formasını da giydi.

Bir röportajında bebekken geçirdiği bir havale sonucu öldü sanıldığını, kefenlendiği sırada annesinin son kez sarılmak istemesiyle gerçeğin anlaşıldığını söylemiştir. Ayrıca futbolcu olmasaydı doktor olmak isteyeceğini ifade etmiştir. Çocukluk aşkı eşi "Leyla Çalımbay" ile dünya evine girmiş ve bu evliliğinden 2 kız çocuğu olmuştur.

Rıza Çalımbay Nereli?


Birinci Lig'de en çok forma giyen Beşiktaşlı futbolcu unvanına sahip, İngilizce bilen başarılı futbolcu ve teknik direktör Rıza Çalımbay, aslen Sivas Yıldızelili'dir.
Son Transferleri
1996Kariyer sonu
1980Beşiktaş
1980Beşiktaş JK U21
riza-calimbay
Rıza Çalımbay
Doğum: 1963-02-02 (58 yaşında)
Nereli: Sivas
Burç: Kova
Meslek: Teknik Direktör
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo  
Son Transferleri
1996Kariyer sonu
1980Beşiktaş
1980Beşiktaş JK U21
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status