Ruhsar Pekcan kimdir?

ruhsar-pekcan Ruhsar Pekcan
Doğum:1958-01-01 (64 yaşında)
Nereli:Manisa
Burç:Oğlak
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
ruhsar-pekcan
Ruhsar Pekcan
Doğum :1958-01-01 (64 yaşında)
Nereli :Manisa

Burç :

Oğlak
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
      twitter_logo      facebook_logo
ruhsar-pekcan
1958 senesinde Manisa'da dünyaya gelen Ruhsar Pekcan, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nden mezun olmuş yüksek lisansını yine bu üniversitede tamamlamıştır. İngilizce bilmektedir.

1981 yılında Türkiye Sinai Kalkınma Bankası'nda kariyerine başlamış, ardından 1982 yılında girdiği Superlit Boru firmasında, 15 sene çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 1997-2005 yılları arasında genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2005 yılında ise, büyük bazlı projelere içmesuyu, petrol ve doğal gaz boruları temin etmekte olan Karon Mühendislik'e kurucu ortak olarak katılmış ve bu firmada "Yönetici Müdürü" olarak görev yapmıştır. Ayrıca TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı da yapmıştır.

2018 genel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kurulan kabinede "Ticaret Bakanı" olarak yer aldığı duyurulmuştur. Bakan olduğu haberini havaalanında aldığı bir telefon ile öğrenmiş ve "sanırım bakan oldum" şeklindeki sözleri ile sosyal medyada oldukça fazla konuşularak TT listesine girmiştir.

Ruhsar Pekcan Nereli?


Evli ve 2 çocuk annesi Ruhsar Pekcan aslen Manisa Demircili'dir.
ruhsar-pekcan
Ruhsar Pekcan
Doğum: 1958-01-01 (64 yaşında)
Nereli: Manisa
Burç: Oğlak
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status