Rümeysa Kadak kimdir?

rumeysa-kadak Rümeysa Kadak
Doğum:1996-05-06 (26 yaşında)
Nereli:Malatya
Burç:Boğa
Meslek:Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
rumeysa-kadak
Rümeysa Kadak
Doğum :1996-05-06 (26 yaşında)
Nereli :Malatya

Burç :

Boğa
Meslek :Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
rumeysa-kadak
1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Rümeysa Kadak, 2014 senesinde İhlas Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitim görmeye başladı. Aynı zamanda üniversitenin öğrenci konseyi başkan yardımcılığı görevini de yürütmüştür.Üniversite stajını Daily Sabah ve TRT World'de yapmıştır. Annesi tarafından büyütülmüştür.

Meridyen Münazara Kulübü başkanı olan Kadak, Türkiye ve dünya münazara şampiyonlarının katıldığı organizasyonlarda koordinatörlük yapmıştır. Aynı zamanda KADEM, Organize Deliler, Okçular Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarda bulunmuştur.

Farklı kültürleri incelemeyi, röportaj yapmayı, münazaralara katılmayı sevdiğini ifade etmiştir. İngilizce bilen ve dil öğrenme yeteneği üst seviyede olan Kadak, Fransızca, Almanca ve Korece öğrenmek için çalışmalarda bulunmaktadır.

"İstanbul Meridyen Open ‘17 Uluslararası Münazara Turnuvası"nın ödül töreni sırasındaki performansıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkati çekerek, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine alınmıştır.

Rümeysa Kadak Nereli?


2018 Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti İstanbul 3. bölgeden Milletvekili seçilen, Rümeysa Kadak aslen Malatyalı'dır.
rumeysa-kadak
Rümeysa Kadak
Doğum: 1996-05-06 (26 yaşında)
Nereli: Malatya
Burç: Boğa
Meslek: Siyasetçi
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status