Sadık Çiftpınar kimdir?

sadik-ciftpinar Sadık Çiftpınar
Doğum:1993-01-01 (30 yaşında)
Nereli:Adana
Burç:Oğlak
Meslek:Futbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
sadik-ciftpinar
Sadık Çiftpınar
Doğum :1993-01-01 (30 yaşında)
Nereli :Adana

Burç :

Oğlak
Meslek :Futbolcu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
sadik-ciftpinar
1993 senesinde ailesinin 2. çocuğu olarak Adana'da dünyaya gelen Sadık Çiftpınar, futbola Seyhan Belediyespor alt yapısına kayıt olarak adım attı. Sağ bek olarak başladığı futbol yaşantısında ilerleyen dönemlerde stoper olarak devam etti. Kendisinden 3 yaş büyük bir ablası bulunmaktadır.

Küçük yaşlardan beri futbola ilgi duyan ve mahalle aralarında top peşinde koşan Sadık Çiftpınar, yaklaşık 7 sene Seyhan Belediyespor altyapısında forma giydi. O dönem ki antrenörü İbrahim Demiryol'ın yönlendirmesiyle Galatasaray alt yapısı seçmelerine katılmak için İstanbul'a gitti. Sağ bek olarak oynadığı seçmelerde başarılı olduktan sonra Galatasaray alt yapısına geçiş yaptı. Galatasaray U17 takımında oynarken hocası tarafından kendisine stoper mevkinde görev verilmeye başlandı. Sarı kırmızı forma ile gösterdiği başarılı performans sonrası Türkiye U17 milli takımına davet edildi. Galatasaray A takımına ise ilk kez 2009'da Frank Rijkaard döneminde dahil oldu. Sarı kırmızı forma ile beklenen çıkışı yapamaması dolayısıyla 2013'de Trabzon ekiplerinden Akçaabatspor'a transfer oldu. 2 sene sonra ise o dönem 1.lig'de mücadele eden Malatyaspor'a geçiş yaptı. Malatyaspor ile ikinci sezonunda Süper Lig'e çıkma başarısı gösterdi. Süper Lig'de gösterdiği başarılı performans Ersun Yanal yönetimindeki Fenerbahçe'nin dikkatini çekti. 2019'da 750 bin euro bonservis bedeli ile Fenerbahçe'ye transferi gerçekleşti.

Bir röportajında, küçükken sağ bek oynadığı için üzüldüğünü çünkü gol atmak istediğini, boş zamanlarında playstation oynadığını ve politik kitaplar okumayı sevdiğini söylemiştir.

Eşi ve Çocuğu


2016 senesinde Adana'da gerçekleştirilen düğün töreniyle eşi Betül Ekşi ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden 2017'de İlkim isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Sadık Çiftpınar Nereli?


Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra Malatya'nın plaka kodu olan 44 numaralı formayı giyen başarılı defans oyuncusu Sadık Çiftpınar, baba tarafından aslen Adana Seyhanlı'dır. Akrabalarının büyük bir kısmı Adana'da yaşamaktadır.
Son Transferleri
2019Fenerbahçe
2015Y. Malatyaspor
2013T. Akçaabat
2011Galatasaray U21
2009Galatasaray U18
sadik-ciftpinar
Sadık Çiftpınar
Doğum: 1993-01-01 (30 yaşında)
Nereli: Adana
Burç: Oğlak
Meslek: Futbolcu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Son Transferleri
2019Fenerbahçe
2015Y. Malatyaspor
2013T. Akçaabat
2011Galatasaray U21
2009Galatasaray U18
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status