Şahan Gökbakar kimdir?

sahan-gokbakar Şahan Gökbakar
Doğum:1980-10-22 (42 yaşında)
Nereli:İzmir
Burç:Terazi
Meslek:Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
sahan-gokbakar
Şahan Gökbakar
Doğum :1980-10-22 (42 yaşında)
Nereli :İzmir

Burç :

Terazi
Meslek :Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
sahan-gokbakar
1980 senesinde İzmir'de dünyaya gelen Şahan Gökbakar, 8 yaşındayken babasını bir trafik kazası sonucu aniden kaybetti. Lise'ye kadar olan eğitimini Ankara'da tamamladı. 1998 senesinde Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazanarak İstanbul'a yerleşti. Togan isminde yönetmen ve senarist olan bir de kardeşi bulunmaktadır. Bir röportajında ailesinin ODTÜ mezunu olduğunu ve annesine oyuncu olacağını söylediğinde ağlayarak kendisini vazgeçirmeye çalıştığını söylemiştir.

2004 senesinde TV8'de yayımlanan "Zıbın" isimli komedi programında yer aldı, ardından "7.Gün" ve "Zoka" isimli programlarının sunuculuğunu yaptı. İlk kez oyuncu olarak televizyon karşısına 2006 senesinde yayımlanan "Gen" isimli filmle çıkmış daha sonra 2008'de adını tüm Türkiye'nin duymasını sağlayan ve gişe rekorları kıran "Recep İvedik" serisinin ilkini yapmıştır. Kaldığı otelde kel ve çok kıllı bir adamın bone takarak havuza girmesinden esinlenerek bu karakteri yarattığını ifade etmiştir. Recep İvedik serisi bir dönem Cem Yılmaz ve Okan Bayülgen gibi isimlerin eleştirilerine maruz kalmasıyla da gündeme gelmiştir.

Beyaz TV'de yayımlanan bir programda gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklarla ilgili olarak kullandığı rencide edici bir söz sonrası, İnstagram hesabından Balkan göçmeni bir ailenin torunu olduğuna atıfta bulunarak bu rencide edici sözlere tepki göstermiştir.

Şahan Gökbakar Nereli?


Canlandırdığı Karslı "Recep İvedik" karakteriyle hafızalara kazınan Şahan Gökbakar, balkan göçmeni olan bir aileden gelmektedir ve aslen İzmirli'dir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Kolay Gelsin Şahan 2008
Dikkat Şahan Çıkabilir - 2005
sahan-gokbakar
Şahan Gökbakar
Doğum: 1980-10-22 (42 yaşında)
Nereli: İzmir
Burç: Terazi
Meslek: Oyuncu
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Kolay Gelsin
Şahan 2008
Dikkat Şahan Çıkabilir
- 2005
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status