Selami Şahin kimdir?

selami-sahin Selami Şahin
Doğum:1948-08-15 (74 yaşında)
Nereli:Hatay
Burç:Aslan
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
selami-sahin
Selami Şahin
Doğum :1948-08-15 (74 yaşında)
Nereli :Hatay

Burç :

Aslan
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo
selami-sahin
1948 yılında Hatay'da ailesinin 4. çocuğu olarak dünyaya gelen Selami Şahin'in, 6 kardeşi bulunmaktadır. Müziğe olan yeteneğini ilk olarak öğretmeni keşfetmiş ve henüz 15 yaşındayken radikal bir karar alarak müzisyen olmak için İstanbul'a gitmiştir. Arap bir aileden geldiği için Türkçe'yi 7 yaşında öğrenmiştir. 3 erkek 3 kız olmak üzere toplam 6 kardeştir.

İstanbul'a indiği ilk gün abdestini alıp namaz kıldığını sonrasında iş aramaya başladığını ifade etmiştir. Bir otelde bulduğu işle, tuvalet temizlemiş yorgan düzeltmiştir. Sonrasında lokantada ve plakçıda çalışmış ve ardından dönemin ünlü bestecisi İrfan Özbakır’ın desteği ile 1966 yılında ilk 45’lik plağını yapmıştır. Burada kazandığı ilk parayla annesine Hatay'da ev almıştır.

1968 senesinde çıkardığı "Sabır Taşı" 45'liği ile Türkiye'de adından söz ettirmeye ve tanınmaya başlamıştır. Notaları, kitaplar yardımıyla ders almadan öğrenen Selemi Şahin, 1969 yılından itibaren kendi bestelerini ve sözlerini yazmıştır. 2010 yılında ise ilk Arapça albümü olan "Deymen" Arap ülkelerinde satışa sunulmuştur.

Bir röportajında tipik bir köy çocuğu olarak büyüdüğünü, evlerinde elektrik ve su olmadığını, ailesinin ilkokul'dan sonra kendisini okutmadığını ve Zeki Müren'in bir hayranı olduğunu söylemiştir.

1958 yılında kendisinden 22 yaş küçük o zamanlar 14 yaşında olan eşi Didem Şahin ile dünya evine girmiş, bu evliliğinden "Emirhan", "İrem" ve "Lider" isimli 3 çocuğu dünyaya gelmiştir. Babasının müzik işleriyle ilgilenen Lider Şahin bir dönem sevgilisi İrem Derici ile yaşadığı aşkla gündeme gelmiştir. Emirhan Şahin babasının menajerliğini yaparken kızı İrem Şahin gastronomi eğitimi almakta ve aşçı olmayı hedeflemektedir. 2006 yılında Eşi Didem Şahin'in, kocasının alkol bağımlısı olduğunu, bir şarkı, bir beste karşılığı beraber olduğu kadınları bildiğini ve kendisinden şiddet gördüğünü iddia ettiği açıklaması, magazin programlarında oldukça fazla konuşulmuştu. Selami Şahin ise yaptığı açıklamayla "bana değil çocuklarıma sorun" demiş ve bütün bu iddiaları yalanlamıştır.

Selami Şahin Nereli?


Anadili gibi Arapça konuşabilen ve Arap kökenli bir aileden gelen Selami Şahin, anne tarafından Mısırlı baba tarafından ise Hataylı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Reyting Hamdi Konuk Oyuncu 1998
Yaptığı Albümler
1997Şarkılarım Ve Ben / Nostalji
1985Hastayım Sana
1975Yıllar Sonra Yine
selami-sahin
Selami Şahin
Doğum: 1948-08-15 (74 yaşında)
Nereli: Hatay
Burç: Aslan
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Reyting Hamdi
Konuk Oyuncu 1998
Yaptığı Albümler
1997Şarkılarım Ve Ben / Nostalji
1985Hastayım Sana
1975Yıllar Sonra Yine
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status