Selçuk Şirin kimdir?

selcuk-sirin Selçuk Şirin
Doğum:1969-11-24 (53 yaşında)
Nereli:Ardahan
Burç:Yay
Meslek:Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
selcuk-sirin
Selçuk Şirin
Doğum :1969-11-24 (53 yaşında)
Nereli :Ardahan

Burç :

Yay
Meslek :Yazar
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
selcuk-sirin
1969 senesinde öğretmen bir babanın çocuğu olarak Ardahan'da dünyaya gelen Selçuk Şirin, lise eğitimine kadar olan öğrenimini Ardahan'da tamamlamıştır. Lise yıllarında çalışmak amacıyla köyünde bakkal açmış fakat daha sonra bu fikrini değiştirerek öğrenimine devam etmiştir. Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesini kazanmış, üniversite eğitiminin ardından Amerika'da State University of New York üniversitesinde yüksek lisansını, Boston College Üniversitesinde ise doktorasını tamamamıştır.

Yüksek lisans eğitimini tamamladığı New York Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak "Davranış Bilim ve İstatistik" derslerine girmiştir. Amerika'da ikiz Kulelerin ve Savunma Bakanlığı binasın hedef alındığı 11 Eylül saldırısı sonrası, İslamofobinin gençler üzerindeki etkisini ortaya koyan "Müslüman Amerikan Gençliği" isimli kitabını yayımlamıştır. Çok sayıda akademik yayını bulunan Selçuk Şirin, çeşitli uluslararası kuruluşlardan "Öğretmen Mükemmeliyet Ödülü" , "Genç Araştırmacı Ödülü" ve "Yılın Araştırması Ödülü" gibi ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca 2015 yılında, Türkiye'deki sorunları sayısal çözümlemelerle inceleyen "Yol ayrımındaki Türkiye: Ya özgürlük ya sefalet!" isimli kitabını, 2017 yılında ise bilimsel verilerden yola çıkarak eğitim, girişimcilik ve çocuk yetiştirme gibi çeşitli alanlardaki sorunları ele aldığı "Bir Türkiye Hayali" isimli kitabını yayımlamıştır.

Selçuk Şirin Nereli?


Hürriyet Gazetesi'ndeki yazılarıyla Türkiye'de tanınmaya başlayan, eğitimden mülteciler sorununa kadar çeşitli alanlarda bilimsel çalışmalarda bulunan, Yazar ve Akademisyen Prof. Selçuk Şirin, aslen Ardahan Göleli'dır.
selcuk-sirin
Selçuk Şirin
Doğum: 1969-11-24 (53 yaşında)
Nereli: Ardahan
Burç: Yay
Meslek: Yazar
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status