Şener Şen kimdir?

sener-sen Şener Şen
Doğum:1941-12-26 (81 yaşında)
Nereli:Adana
Burç:Oğlak
Meslek:Oyuncu
sener-sen
Şener Şen
Doğum :1941-12-26 (81 yaşında)
Nereli :Adana

Burç :

Oğlak
Meslek :Oyuncu
sener-sen
1941 senesinde usta oyuncu Ali Şen'in oğlu olarak Adana'da dünyaya gelen Ali Şen, bir süre sonra ailesiyle birlikte İstanbul'un Zeytinburnu ilçesine taşındı. Lise eğitimini tamamlayınca babasının isteği ile öğretmenlik yapmaya başladı. Kocaeli ve Muş gibi şehirlerin köylerinde öğretmenlik yaptı. Daha sonra babasının itirazına rağmen öğretmenliği bırakıp oyuncu olmaya karar verdi. Öğretmenlikten istifa ettikten sonra İstanbul Şehir Tiyatrosu’na başvuruda bulundu fakat kadro olmaması dolayısıyla bir süre beklemek durumunda kaldı. Bu süre içerisinde işportacılık ve dolmuş şoförlüğü yaptı, bir iplik fabrikasında 2 sene boyunca işçi olarak çalıştı. 1966 senesinde ise beklediği kadro oluşunca İstanbul Şehir Tiyatrosu’na girdi. 1989 senesinde babası Ali Şen'i kaybetmiştir. İnci isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Çeşitli tiyatro oyunlarında sahne alan Ali Şen ilk kez kamera karşısına ise 23 yaşındayken "Hizmetçi Dediğin Böyle Olur" isimli filmle çıktı. Daha sonra çeşitli yapımlarda rol aldı. Kariyerindeki dönüm noktası ise bir klasik olan "Hababam Sınıfı" filminde "Badi Ekrem" karakterini canlandırması oldu. Bu filmlerdeki başarılı performansıyla bir anda şöhret kapılarını araladı. Kemal Sunal ve İlyas Salman gibi usta isimlerle bir çok sinema filmi projesinde yer aldı. Sırasıyla "Şabanoğlu Şaban", "Çöpçüler Kralı", "Kibar Feyzo", "Banker Bilo", "Çiçek Abbas" ve "Namuslu" gibi çeşitli sinema filmlerinde usta oyunculuğunu sergileyerek Türk halkının büyük sevgisini kazandı ve Yeşilçam'ın efsaneleri arasına ismini yazdırdı. Ayrıca 1998'de "İkinci Bahar" dizisinde "Ali Haydar" karakterine hayat verdi. Hürriyet, Artema, Akbank, Türk Telekom ve Aygaz gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 2016 senesinde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı ödülünü "toplumsal barışa" adamasıyla gündeme geldi.

2 kere dünya evine giren Şener Şen'in ilk evliliğinden "Bengü" (d.1974) isminde bir kız çocuğu dünyaya geldi. 2. evliliğini ise 1989 senesinde "Muhsin Bey" filminde tanıştığı Sermin Hürmeriç ile gerçekleştirdi. 11 yıl evli kaldıktan sonra 2. evliliğini de sonlandırdı.

Şener Şen Nereli?


Antika saatlere ilgili olduğu bilinen usta oyuncu Şener Şen aslen Adanalı'dır.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Biz Size Aşık Olduk - 2002
İkinci Bahar Ali Haydar 1998
sener-sen
Şener Şen
Doğum: 1941-12-26 (81 yaşında)
Nereli: Adana
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Yer Aldığı Son Diziler
Biz Size Aşık Olduk
- 2002
İkinci Bahar
Ali Haydar 1998
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status