Serkan Kaya kimdir?

serkan-kaya Serkan Kaya
Doğum:1977-07-24 (45 yaşında)
Nereli:Erzurum
Burç:Aslan
Meslek:Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
serkan-kaya
Serkan Kaya
Doğum :1977-07-24 (45 yaşında)
Nereli :Erzurum

Burç :

Aslan
Meslek :Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
instagram_logo      twitter_logo      facebook_logo
serkan-kaya
1977 yılında Sivas'ta dünyaya gelen şarkıcı Serkan Kaya, meslek lisesi elektronik bölümünü bölümü mezunudur. Ankara Mamak'ta askerlik görevini yerine getirirken Armoni Mızıkası için yapılan seçmelerde 500 kişi arasından seçilmiş ve bu sayede askerlik arkadaşı olan saz sanatçısı Yaşar Kader ile tanışmıştır. Askerlik görevini yerine getirmesi sonrası Yaşar Kader ile birlikte 1998 yılında İstanbul'da çalışmaya başlamıştır.

Bir dönem gazino ve pavyonlarda çalışmış sonrasında ünlü eğlence mekanı Vitrin’de sahneye çıkmıştır. Maddi olarak çok sıkıntılar çektiğini ve cebinde eve gidecek yol parası dahi olmadığı zamanları gördüğünü ifade eden başarılı şarkıcı ilk albümünü 2000 yılında "Senden Sonra Ben" ismiyle çıkarmıştır. Sonrasında sırasıyla 2011 yılında "Aşk Ne Demek Bilen Var Mı?" ve 2015 yılında ""Gönül Bahçem" isimli albümlerini dinleyicilere sunmuştur. Özellikle "Kalakaldım" adlı şarkısı ile uzun süre en çok dinlenen şarkıcılar arasında yer almıştır. 2017 yılında "Miras" isimli albümünü çıkaran Serkan Kaya, Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Fantezi - Halk Müziği" ödülünü kazanmıştır.

Sevenleri tarafından sesi İbrahim Tatlıses'e benzetilen ünlü arabeskçi bir röportajında, ailesinin elektronik mühendisi olmasını istediğini, müzisyen olmasına sıcak bakmadıklarını ayrıca evinde Müslüm Gürses'in yüzlerce kasetinin, CD’sinin bulunduğunu ve koyu bir Müslümcü olduğunu ifade etmiştir.

Serkan Kaya Nereli?


2013 yılında Ayşegül Kalfa ile dünya evine giren ve 2 çocuğu bulunan Serkan Kaya anne tarafından Malatya baba tarafından ise Erzurumlu'dur. Kürt olan Babaannesinin Ağrı'dan Sivas'a göç ettiğini ifade etmiştir.
Dizileri
Dizi İsmiKarakterYıl
Behzat Ç. Süleyman 2010 - 2013
Yaptığı Albümler
2017Söyle
2011Hinterm Horizont
serkan-kaya
Serkan Kaya
Doğum: 1977-07-24 (45 yaşında)
Nereli: Erzurum
Burç: Aslan
Meslek: Sanatçı
Sosyal Medya Hesapları
  instagram_logo    twitter_logo    facebook_logo  
Yer Aldığı Son Diziler
Behzat Ç.
Süleyman 2010 - 2013
Yaptığı Albümler
2017Söyle
2011Hinterm Horizont
il_sec
burc_sec


sehir_secŞehir Seç:
burc_secBurç  Seç:
Copyright © 2019 | Sitede yer alan içeriklerin farklı mecrada kullanılması durumunda referans belirtilmesi gerekmektedir. | İletişim: info[at]nereli.org DMCA.com Protection Status